A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa

Sentido Neptune Village Beach Resort 4* - Sentido Neptune Village Beach Resort 4* - krásný hotelový komplex

Hodnocení ubytování

Hotel se skládá ze tří samostatných hotelů - Palm Beach 5*, Village 4* a Paradise 4*. Klienti hotelu Palm beach mohou užívat služby všech tří hotelů, klienti hotelu Village a Paradise mohou využívat služeb jen těchto dvou. Pokoje jsou zde standartní, superior a junior suite a jsou rozmístěny v jednopatrových kruhových vilkách vždy po 4 pokojích. Standartní pokoje a superior jsou vesměs stejné jen superior jsou o trochu hezčí, mají větší koupelnu a mají navíc varnou konvici, kávovar a fén. Standartní pokoje jsou poměrně malé a mají opravdu malinkou koupelnu (max. 2x2m). V koupelně je sprchový kout s pevně zabudovanou sprchou se závěsem, wc a menší umyvadlo, bez zásuvky. Ručníky jsou na přání denně měněny, lehce zapáchají ale jsou čisté. Každý den je měněna do termosky pitná voda na ústní hygienu. Příslušenství (šampon, mýdlo, krém) byl nově doplněn jen při příjezdu, pokud dojde nedoplnujou. Pokoj má 2 jednolůžkové postele, moskytieru, malou jednoduchou zabudovanou skřín, toaletní stůl, klimatizaci, TV (pouze cca. 10 programů, vesměs zpravodajství). Pokoje jsou hodně zastaralé a neodpovídají 4* hotelu (tak 2*). Je zde problém s umístěním zavazadel, pouze 1 odkladné místo. Balkon nebo terasa je velká. Ale na to, že zde čloěk jen spí to stačí.

Hodnocení stravy

V každé části hotelu paradise a village se nachází 1 hlavní restaurace, snack restaurace, bar a pool bar. Větší a o něco lepší restaurace je v části village, kde je i větší výběr, jinak jídlo je všude stejné. Jídlo je chuťově velmi dobré a výběr je dostačující. Výborné polévky a zákusky. Jídlo se vždy po týdnu opakuje. Ovoce je po celý den - ananas, meloun vodní a zelený, maracuja, banány, papaya, mango. Vždy je výběr ze dvou fresh džusů. Káva a čaj je k dispozici po celý den u samoobslužného boxu ale káva není dobrá. Každou středu jsou africké večery a každý čtvrtek je zahradní gril. Z mas je vždy kuře, vepřové, ryby, jehněčí, mix, salátový bar, italský koutek - vždy 3 druhy italských těstovin, vždy dělají dobré placky. K snídani jsou kromě standartu i palačinky. Slaninu neumí moc dělat. Pečivo je jen bílé (tousty, bílé veky 2 druhy, bulky a sladké pečivo) Ve snack restauraci, která je otevřena od 11-18 hod jsou pozdní sníaně a snack občerstvení s výběrem asi z 10-ti jídel, různé tousty, sendviče, hranolky...., odpolende jsou pak sladké buchty, pečivo a ovoce. Z alkoholu je k dispozici rum, jin, cognak, pivo a post mix. Koktejly jsou placené a limo v lahvi teké. Koktjly jsou jen velmi jednoduché jako je cuba libre, jin tonic, nebo pak ovocné z džusů. Voda je z barelů k dispozici po celý den (nutné mít svou lahev) Balená voda je placená. Pití je podáváno do skla jen na pool baru v plastiku. Všeobecně bych ale stravu a vše kolem hodnotil velmi dobře, vše je chutné a dobré. Při výletech nebo safari je možné zajistit lunch box na rcepci nebo brzkou snídani třeba ve 4 hod ráno - pouze čaj, káva, džus, toustové pečivo, marmeláda a cerálie. Obě restaurace jsou kryté ale bez klimatizace a větráků.

Hodnocení hotelu, pláže, okolí

Hotel se nachází asi 20 min. jízdy od vesnice Ukunda a 10-15 min od nákupních galeriií (Diani shopping centre) kam za 1,5 Euro jezdí denně v 10:30 bus a zpět ve 12 hod. Na nákupy je lehce přes hodinu, což bohatě stačí. V diani shopping centru jsou velké potraviny, alkohol koutek, 2 klenotnictví, lékárna, suvenýr obchody, oblečení (turistické). Cesta z letiště trvá cca. 90-120 min a cesta do Mombasy cca. 1 hod. Hotel leží u překrásné, široké pláže s bílým jemným pískem. Moře má překrásné barvy. Je zde možné koupání po celý den což v Keni není obvyklé. Riff se nachází cca 1 km od břehu. Pokud je odliv, pláž je hodně široká, v moři se objeví písečné ostrůvky a je možné se v moři procházet, ale i koupat. K rifu se dojít nedá (jsou zde nabízené projíždky k rifu, šnorchlování - dle nabídky beach boys), z hotelu jezdí glass boat k písečnému ostrovu u hotlu Baobab, cca. 3 km. Na pláži jsou beach boys ale není jich tolik jako v jiných částech na diani beach a nejsou tak otravní. Na pláži se na pravé straně nachází pár obchodů se suvenýry. Nutné tvrdé smlouvaní. V pravo od hotelu je pláž dále již bez lidí v levo po cca. 3km začíná pláž Diani s hotely a je plná lidí, prodejců a otravných beach boys. U hotelu nejsou žádné korály, nejsou třeba tedy boty do vody ale doporučují se. Při odlivu přijde voda až k ochrané zdi a celá pláž zmizí. V zahradě je dostatek lehátek, slunčníky se zabírají už od 6h ráno.... Ručníky se mění od 9hod. Areál nabízí 4 bazeny, velké a pěkné. Vždy ze dvou je krásný výhled na moře. Pláž od hotelu je oddělena zdí kde se dá procházet a která chrání zahradu od přílivu. Hotelová zahrada je krásná, plná kytek a krásných stromů a baobabů a ve které je ohromné množství opic, které je veselé pozorovat a krmit, některé se i nechají pohladit. Opice skáčou na balkony a lezou i do pokojů, takže je potřeba si hlídat věci. Do zahrady k lehátkům nechodí. Mají rádi tvrdé sušenky, dobré dovést, kokosy, bombony a milují banány, na to je nalákáte až do postele :o)) Není třeba se jich bát, sedí vám v klíně a ukusují to co jim dávate.

Hodnocení personálu hotelu

Personál hotelu je ochoný a přátelský. Na recepci probíhá vše bez problémů. Pokud je nějaká porucha je okamžitě řešena. V restauracích a na barech se jen trošku déle čeká na pití. Sklenic byl vždy dostatek. Odklízení od stolů bylo rychlé a personálu v resturaci bylo hodně. Občerstvení i pítí byo možn si vzít do areálu zahrady odkud bylo personálem odnášeno. Každý den jsou v zahradě zahradníci, kteří na požádání dávají kokosy (bakšiš) a pletou palmové klobouky. Po celý den je v hotelu animační program, který se soustředí v části village, kde je i divadlo na večerní show. Část paradise je klidnější.

Celkový dojem, přístup personálu

V hotelu je 1 hotelový shop, směnárna s trochu horším kurzem. Hotel je sice jednodušší a odpovídá spíše 3* ale je krásný, čistý a leží na opravdu krásném míste. Je třeba si uvědomit že jste v Africe a že za bránou hotelu jsou lidé žijící v hrozných podmínkách. Z hotelu se dá vyjít a projít se od vesničky Galu, ale je třeba počítat že se na vás někdo pověsí. Pokud chcete klid, je dobré jít na levo od hotelu. Je dobré do Keni přivést nejaké staré oblečení, propisky, bombony a drobné hračky a dávat to jako dárek jak v hoteu tak i mimo něj. Výlety doporučuji koupit od místních, bud beach boys nebo vyjít ven z hotelu kde jsou cestovní agentury, nebo v diani shopping centre. Vše klape perfektně a ceny jsou poloviční. My jsme meli výlety zajištěny od Tanke Tours- paní Caroline. Byla s námi na všech výletech a vše perfektně fungovalo. Cena za 2 denní safari byla 250 euro se vším, při nákupu dvou výletů nám třetí dala zdarma a ještě jsme dostali dárek. Opravdu doporučuji. Přijede za vámi až do hotelu a vše si můžete naplánovat sami, vezme vás všude tam, kam si budete přát. Kontakt: www.tanketours.com, tel. +254734872357. Stačí napsat a hned odpoví. V hotelu je možné si půjčit kola. V pravo na pláži je půjčovna vodních skůtrů. Beach boys na pláži nejsou tak otravní a dá se zde vklidu koupat i procházet po pláži. Je třeba je rázně odmítnout a pak vás nechají. Dobré je říci že jste v Keni již po několikáté a že nic nechcete. Do tohoto hotelu bych jel opět a rád.

Další recenze hotelu