A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

Safari

| Lucie_L
Lucie_L
Měla bych dotaz na cestovatele, kteří již mají safari za sebou.
Plánujeme jet na několikadenní safari uprostřed našeho pobytu.
Zajímalo by mě, jak jste to měli se svým mateřským hotelem. Jestli jste měli hotel zaplacený na celou dobu nebo na dva termíny.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
3Dáda 26.03.2019 06:19
Re: Safari 

Nechtěl jsem žádné velké safari a trmácení se autem. Z toho důvodu jsem zvolil safari na jeden den v Shimba Hills a pěší výlet na Sheldrick vodopád. Z hotelu trvala cesta necelou hodinu jízdy. Určitě jsme neviděli takové množství zvířat jako v jiných rezervacích, ale i tak jsme odjížděli spokojeni. Výlet jsem zakoupil u místního prodejce Robert Safaris Adventure. Všechno, na čem jsme se při zakoupení dohodli, splnil do puntíku.

Neregistrovaný uživatel
22.03.2019 13:35 37.48.51.***
Safari s Jonathanem 

Milí cestovatelé, ráda bych se s vámi podělila o skvělý zážitek- keňské safari v parku Tsavo East. Kontaktovali jsme Jonathana a Lucíu, keňsko slovenský pár, kteří v Keni organizují safari výlety. Všechno proběhlo přesně podle domluvy, byli jsme vyzvednuti u hotelu, kam nás taxi opět po výletu zavezl. V parku jsme viděli snad vše, co jsme vidět mohli. Velkým zážitkem bylo i ubytování, kdy jsme přímo od večeře pozorovali stádo slonů, hrochy a žirafy u napajedla. Nádherný zážitek na celý život. Jonathan s Lucíou nejsou jen obyčejní průvodci, jsou to velmi milí lidé, se kterými jsme rádi strávili dva dny v safari jeepu :-)

Pro více informací mě neváhejte kontaktovat na jarosovakat@gmail.com.

Neregistrovaný uživatel
16.02.2014 23:17 37.188.239.***

No, ja to mam naopak, u more travim maximalne 1-2 dny a zbytek na safari.Ty kufry se tam opravdu bez problemu vejdou :), ale tahat ho tam kvuli 2-3 dnum je nesmysl. Lze samozrejme zajistit i land crusier, kde je vyrazne vic mista a presun terenem vyrazne rychlejsi a pohodlnejsi (ale je to drazsi), ale zvladnout se to da v pohode i v minibusu.

Prach je vsude, ale nic hrozneho. Snad jen lake Nakuru, tam je to s prachem opravdu-opravdu zle (jemny sopecny prach).

Petra
16.02.2014 20:47 188.246.111.***

My jsme měli v lednu v Coral Key pobytový zájezd, a protože to byl pobytový zájezd, nikdo po nás nechtěl po dobu safari se vystěhovat z pokoje, jako u lidí, co měli zaplacený zájezd rovnou i se safari. Ti se měli po dobu safari vystěhovat a věci si měli dát do místnosti u recepce. Víme, že po dohodě s delegátkou nebo s recepcí /to nevím přesně s kým/ a zaplacení 20 euro se jim pokoj ponechal....Jinak na safari si berte jen příruční zavazadlo s nejnutnějším, ta se dávají do zavazadlového prostoru auta, my jsme na safari měli minibus pro 6 lidí a věci pro 6 lidí tento prostor zaplnily. Jo a hodně, hodně se práší...Rozhodně se nepočítá, že byste cestovali s kufry. Věci tam mají i řidič s průvodcem. Jinak jsme na recepci a delegátce nahlásili, že odjíždíme a s kým. Recepce si to zapsala a řekla, že nám na dobu safari odhlásí jídlo. A to, že nám ubytování a jídlo po dobu safari propadne, tak s tím jsem počítali.

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
16.02.2014 00:11 37.188.225.***
Re: 

Neni, zavazadla se davaji dozadu za posledni sedadlo a bez problemu se to tam vejde, ikdyz je plne auto (6-7 lidi). A je jedno, zda se jede v pseudo 4 kolce "minibus" toyota nebo plnokrevny terenak.

Karel IV 15.02.2014 16:50

Jo a nezapomeňte si na Safari vzít dalekohled a kameru či foťák. To je takřka povinná výbava ;-)

• Anonym (1)
Karel IV 15.02.2014 16:47

My měli zaplacený hotel na pobřeží na celý pobyt, tedy na14 dní. Na místě jsme pak zakoupili třídenní Safari a holt jsme se museli smířit s tím, že cena za ty tři dny v hotelu i s plnou penzí na pobřeží nám propadne. S tím se holt nedá nic dělat.
Příště pokud pojedeme do rovníkové Afriky budeme schánět spíš cestu jen po Safari a pobřeží se úplně vyhneme. V odstatě totiž na pobřeží není moc co dělat a upřímně už jsme se tam ke konci pobytu dost nudili.
Zavazadla jsme samozřejmě všechny na Safari netahali. Nechali jsme většinu věcí v hotelu na pobřeží a zabalili si do batohu jen věci na ty tři dny. Na Safari určitě netahejte nic zbytečného,protože to pak obtěžuje. Stačí jedno triko na převlečení a hygienické potřeby. Po ránu je sice trochu chladněji a pokud člověk v džípu stojí tak je mu jen v triku trochu chladno jak fouká vítr, ale dost rychle se otepluje,takže i to triko se dá snést a je zbytečné tam tahat teplejší oblečení.

• Anonym (2)
Lucie_L 15.02.2014 11:26

A v souvislosti s tím mě napadla další otázka: nebyl problém tahat všechna zavazadla na safari?

Lucie_L 15.02.2014 11:25
Safari 

Měla bych dotaz na cestovatele, kteří již mají safari za sebou.
Plánujeme jet na několikadenní safari uprostřed našeho pobytu.
Zajímalo by mě, jak jste to měli se svým mateřským hotelem. Jestli jste měli hotel zaplacený na celou dobu nebo na dva termíny.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu