A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

Právě sem se vrátila z Keni - AKTUALITY

| kalupek
kalupek
Ahoj, dovolila sem si založit novou diskuzi pro ty, kteří se chystají do Keni a hledají aktuální informace.
Něco takového sem tu postrádala než sem tam jela. Před týdnem sem se vrátila, pokud máte otázky, ozvěte se.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně
3Dáda 26.03.2019 06:27
Re: Vízum 

Vízum jsme zakoupili až na letišti v Mombase. Na místě se vyplní 2 listy, v pohodě s vyplněním pomohou. Jedna věc byla divná. Každý jsme šel k jinému okénku, já platil 50 USD a druhá osoba 51 USD.

Neregistrovaný uživatel
07.02.2019 09:14 188.95.57.***
Volání z Keni 

Volat z Keni lze za cca. 8,-Kč za každou započatou minutu.Je to jednoduché si koupit SIM u Safaricom,který má stánek přímo u východu z letiště,ale je to cca.15 min. proces,který bych tady nerad dlouze popisoval.Rád každému zájemci vysvětlím po telefonu.Ozvěte se případně na email info@plastplot.cz a potom se spojíme telefonicky.Mohu sdělit i ceny za různé zboží,kde nakupovat apod.Na safari jsem nebyl.
Dále nabízím 1.100 keňských šilinků za nákup,což je 11USD. Není to mnoho,ale na vodu a občerstvení po vystoupení z letadla to bohatě stačí.Vyhnete se frontám u směnárny po přistání každého letadla a vodu budete určitě v tom parnu potřebovat.

zuzka.cherry 10.01.2019 11:56
Re: 14 dní na safari 

přidávám ještě kontakt na lidi, se kterými jsme naše safari domlouvali - mwanyawa.jonathan@gmail.com nebo i micikova.l@seznam.cz - v češtině

zuzka.cherry 10.01.2019 11:10
14 dní na safari 

jedným slovem mé nejhezčí vánoce ever ;-) můžu doporučit, absolůtně bez stresu, v přírodě, v teple :-)), navštívili jsme parky Masai Mara, Nakuru, Naivasha, Tsavo East a West, s místní cestovkou. Nevím jak to tady v diskusích běží, proto pokuď budete potřebovat aktuální info z Keni, nebo kontakt budu na mém emailu : zuzka.cherry@seznam.cz
Z.

Neregistrovaný uživatel
18.12.2018 12:10 194.228.32.***
Re: Právě sem se vrátila z Keni - AKTUALITY 

Dobrý den, zajímalo by mě, zda jste si půjčovali auto nebo jestli nevíte na kolik přijde půjčovné, příp. skutr.

Byla bych ráda za jakékoliv informace-kde jste pesně byla, jak to tam vychází cenově např.jídlo, pití.

Mohla bych Vás prosím poprosit, zda by jste mi napsala na Z.Kasna@seznam.cz

Moooc děkuji a budu se těšit...

• Anonym (1)
Iveta13 14.11.2018 21:58

Jak psala Jitka nechte si potvrdit emailem vízum až na letišti v Mombase.Stejný problém jsem řešila v únoru,viz komentář níže z února.Jinak v únoru opravdu bylo, až na letišti, s kartičkou z letadla s platným pasem.

Jitka 14.11.2018 17:48

My jsme letěli do Keni loni bez cestovky, řídili jsme se https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/afrika/kena/cestovani/visa.html
Na stránkách Eximu je však uvedeno: https://www.eximtours.cz/kena-watamu-jumbo-club-watamu-beach-z18-2-4-2019-10-4-2019-260363629
K tomu nevím, co bych dodala. Pokud jedete s cestovkou, řiďte se jejich instrukcemi. V případě pochybností o vízu se ptejte na Eximu písemně e-mailem a nechte si i odpovědět e-mailem a e-mail nemažte, ať máte něco v ruce.
A k té žluté zimnici jsem vám napsala níž.

Kvis 14.11.2018 16:36

Nechápu ty rozporuplné informace, že se vizum musí zajisti předem na eviza. Ty kartičky se vyplní a jinak nic nechtějí ani scan z pasu ani pasové foto???? Takhle by se mi to líbilo, jen bych nerada skončila v Mombase s tím že nemám vizum???

Kvis 14.11.2018 16:30
Re: Právě sem se vrátila z Keni - AKTUALITY 

Moc zdravím, ráda bych využila nabízenou pomocnou ruku, potřebuji zjistit zda je třeba očkování na žlutou zimnici. Ještě jak je to s vízem, dá se zaplatit na kenském letišti při příletu. Co je třeba mít sebou na to vizum?
Nebo bych potřebovala vzor na vyplnění eviza? Protože to tady funguje dost divně, prosím zda bychom si mohli napsat přes mejlíka:vendyhorejsova@gmail.com
Určitě budu mít ještě další otázky.
Prozatím moc díky
Vendy

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@

Jitka 13.11.2018 16:41
Re: OČKOVÁNÍ 

Pokud nejete ze země, kde se vyskutuje žlutá zimnice, tak povinné není žádné očkování, ani očkování proti té žluté zimnici ne. My zastánci očkování jsme. V poslední odpoledne v hotelu syna pokousalo zvíře (něco jako veverka), museli jsme na kliniku, dostal tetanovku (nevěděli jsme, kdy byl očkován, to v mezinárodním očkováku není), posilující dávku proti vzteklině (stačila jen 1 dávka, protože už za sebou máme historii tohoto očkování) a antibiotika. Cestovatelé by měli být očkování očkování proti aspoň proti žloutenkám typu A a B a proti tyfu. A nepropadlá tetanovka.
https://www.vakciny.net/CIZINA/DESTINACE/kena.htm

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu