A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

Právě sem se vrátila z Keni - AKTUALITY

| kalupek
kalupek
Ahoj, dovolila sem si založit novou diskuzi pro ty, kteří se chystají do Keni a hledají aktuální informace.
Něco takového sem tu postrádala než sem tam jela. Před týdnem sem se vrátila, pokud máte otázky, ozvěte se.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Jitka 01.02.2018 17:50
Re: Vízum 

Nám to potvrzení přišlo třetí den po zaplacení. Podívejte se, jestli vám nespadlo do spamu a pak jim když tak napište, proč vám to nepřišlo. Máte v žádosti napsanou správnou e-mailovou adresu?

Neregistrovaný uživatel
01.02.2018 17:36 86.61.207.***

Prosím vás dělala jsem si vizum je to už týden a stále mi nic nepřišlo. Koukala jsem se na účet který jsem si na jejich stránkách v prvním kroku musela vytvořit a byla tam ta moje zadost pod nějakým číslem a u stavu bylo napsáno vydáno, ale potvrzení na mail žádné nedošlo.Vite někdo co to znamená? Jestli mi to potvrzení dojde nebo to neznamená ze mi ho dali?

Neregistrovaný uživatel
22.01.2018 17:56 86.61.207.***
Jitka 22.01.2018 16:37

Dceři bylo čerstvě 14, takže té jsme o to vízum ani nežádali.
Na několika stránkách jsem našla toto:
Víza pro děti do 16 let (15 let a 364 dní) se nevyřizují. Děti cestují bez víz a při cestě předkládají pouze platný cestovní pas, zpáteční letenku a rezervaci ubytování nebo pozvání.

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
22.01.2018 13:19 37.188.254.***

Dobrý den chtela jsem se zeptat píšete ze jste byli se synem. Jsk je to a vizem pro dite, moje ma totiž 15 a půl roku. Musí se vyřizovat nebo ne. V cestovce mi řekli ze musí všichni bez ohledu věku akorát za deti do 15 se nic neplatí. Vizum jsem jeste nedělala tak nevím jak to funguje, ale přijde mi to jako hloupost, myslím ze když pro dceru o vizum zažádám, tak ho automaticky i zaplatím. Budu rada za odpověď díky

Neregistrovaný uživatel
04.01.2018 19:56 213.181.129.***
Re: Právě sem se vrátila z Keni - AKTUALITY 

Dobrý večer Jitka! veľmi pekne dakujem za vyčerpávajúce odpovede, prajem všetko dobré Roman

Jitka 04.01.2018 16:58

Ještě reaguji na předchozí příspěvek:
po vyplnění, odeslání žádosti a zaplacení víza nám přišlo asi do třetího dne e-mailové potvrzení (s manželem tu vzpomínáme, řekli bychom, že to bylo obden), které jsme si vytiskli s sebou. Já bych řekla, že ten papír po nás na letišti nikdo nechtěl a byli jsme v jejich systému, manžel mi ale tvrdí, že ho po nás chtěli. Fakt nevím. Tak si to povrzení raději vytiskněte s sebou.
Očkovací průkaz po nás nikdo nechtěl. Očkování proti žluté zimnici povinné není, pokud do Keni necestujete z oblasti zasažené žlutou zimnicí a to jsme neletěli. My ale očkovaní jsme a máme i spoustu dalších očkování. Vyplatilo se nám očkování proti vzteklině, protože syna pokousalo v hotelu zvíře. Před odletem si ověřte, kdy jste byli naposledy očkovaní proti tetanu a případně se nechte přeočkovat. Doktor se nás na to ptal, nevěděli jsme, tak syn dostal i tetanovku.
Za nás zákaz igelitek ještě neplatil, to je nyní od podzimu nové. Prvně jsem to četla na těchto stránkách, přišlo mi to jako blbost, ale už jsem tu informaci zachytila i na dalších stránkách, tak bych na to určitě dala a žádnej igelit bych s sebou netáhla. V Keni je obrovská chudoba a korupce, předpokládám, že nejen zaměstnanci na letišti budou motivováni nálezem igelitky, tak vás pak může naprášit kdokoli a dostenete pokutu ve vcelku likvidační výši. Pozor i na vývoz mušlí a písku, hrozí také vysoké pokuty, na letišti z toho mají byznys a jdou po tom. Nevadí třeba dřevěné sošky a štíty a šípy od Masajů z kůže.

A ještě níž k těm antimalarikům. Nebrali jsme a ani jsme je s sebou neměli. Kdyby na nás lezlo něco podobného malárii, stačilo by se asi zeptat místních, jaké jsou příznaky dcera měla opar a uklizečka se už ptala, jestli měla malárii (bylo to hned po příletu, tak neměla) a následně pak zavolat na cestovní pojiš´tovnu, aby nás nasměrovala na nejbližší zdravotnické zařízení, kde by doktor antimalarika předepsal a hned je i prodali. Nebo by si poradil i řidič na safari, od toho tam pro nás taky byl.

Jitka 04.01.2018 16:45

Pokud se nic nezměnilo, tak jsme museli mít vízum vyřízeno dopředu. Vyřizovali jsme si ho sami přes internet, službu ale nabízel prodejce letenek i web, přes který jsme si kupovali ubytování.

Neregistrovaný uživatel
04.01.2018 14:30 94.112.124.***
Vízum 

Ahoj Jitko,
také nemůžu sehnat informaci ohledně víza. Je možné ho získat na letišti v Mombase?
díky
Ivka

Neregistrovaný uživatel
03.01.2018 19:37 213.181.129.***

Dobrý večer Jitka! čítal som Vašu diskusiu ohladom dovolenky v Keni, chcel by som Vás poprosiť o odpovede...
-víza sa dajú kupiť na letisku v Mombase, alebo ich už musíte mať vybavené popredu, kontrolujú ich...?
očkovanie žltá zimnica ,žltačka ....je to povinné , ak áno kontrolujú očkovací preukaz?
V Keni platí zákaz igelitových tašiek, platí to aj na igelitové sáčky...? Do Kene cestujem 16.2.
Veľmi pekne Vám dakujem za odpovede, pekný večer Roman

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu