A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

očkovania - Keňa

| Monika S
Monika S
Ahoj cetovatelia :-)
coskoro uz len niekolko tyzdnov nas deli od vysnivanej dovolenky v Keni a preto by som sa chcela hlavne spytat na potrebne/odporucane ockovanie/a.
Nie som si ista ci sa ma/nemam zaockovat proti zltej zimnici. Moj lekar ma od toho odhovara, vraj to nie je potrebne.
Vopred dakujem za pomoc.
Monika

Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Jana (sojkovic) 29.06.2010 20:11
RE: re očkování 

Ahoj, Verčo P myslíš že bys mě mohla napsat na mail. CHystáme se taky letos do Keni se stanem, tak bych se ráda informovala na nějaké podrobnosti a rady. Díky Jana

Verčap
29.06.2010 08:48 85.132.159.***
re očkování 

V Keni, Tanzánii a Ugandě jsme byli už 7x. Povinné očkování není, dříve byla povinná žlutá zimnice, ale ta se nyní vyžaduje pouze tehdy, pokud budete přejíždět z jednoho afrického státu do druhého. Jezdíme vždy pod stan a už jsme spali i s místními u nich doma. Když jsme jeli poprvé, tak jsme se nechali očkovat skoro na vše (žlutá zimnice, tyfus, meningokok). Dnes už se necháváme očkovat pouze na žlutou zimnici. Myslím, že od věci není ani žloutenka, která se vám hodí vždy a vydrží mnoho let. Budete pít pouze balenou vodu a místní i pokud se rozhodnete pro safari pod stany vaří také z balené vody, nikdy jsme neměli žádné problémy a to ani zažívací. Antimalarika jsou otázkou. Zpočátku jsme je užívali, hodně záleží na období kdy se tam chystáte, pokud období srpen - září tak rozhodně potřeba brát nejsou, je tam velké sucho a komára jsme tam nikdy nepotkali. S antimalariky to je stejně tak, že vás od nemoci neochrání, malárii chytnete stejně. Rozhodně si je však vždy bereme s sebou.

• Anonym (6)
  • Anonym (1)
PAULA-espaňa 21.06.2010 11:55
RE: RE: očkovania - Keňa 

Zdravím také to není poviné pro Tanzanii, ale antimalárika platí i tam, že je to lepší aby jste je měly sebou.Jinak na podzim jsou zvířátka v Keni, stěhují se v období července , srpna do Keni . My jsme tam byli v květnu a byli v Tanzanii - viděli jsme to ho dosti, ale největší nával je právě v jiných měsících- Užijte si super dovču.

• Anonym (1)
  • Anonym (3)
vcela.hela 20.06.2010 11:45
RE: očkovania - Keňa 

No já nevim, možná je to povinné pro Tanzánii, každopádně na podzim vyrážíme právě do Tanzánie a Keni a bylo nám řečeno, že bez očkování máme smůlu. Takže tak.

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
PAULA-espaňa 09.06.2010 09:39

kopíruji článek a souhlasím s tím :

Zde jsou některé nemoci, které by vás v Keně mohli postihnout. Nejčastějšími příčinami onemocnění cestovatelů jsou infekce získané nedostatečnou hygienou a infekce přenášené hmyzem. Pokud ale budete dodržovat základní hygienu a řídit se doporučeními, popř. preventivně užívat antimalarika, pravděpodobnost nakažení se zásadně snižuje.

Nemoci, kterými je možné se v Keni nakazit jsou zejména: hepatitida typu A a B, dětská obrna, tetanus, vzteklina, meningokoková meningitida, cholera, břišní tyfus, bilharióza, AIDS a malárie.

info o nemocech : http://www.vakciny.net/CIZINA/DESTINACE/kena.htm
očkovací centra v ČR A BEZPLATNÁ TEL LINKA :
https://www.ockovacicentrum.cz/?gclid=CPj2yqa-kqICFVKZ2Aod4TYPjg
nebo zde : http://www.medpharm.cz/ccm/index.html
info : http://www.vakciny.net/CIZINA/MAL%C1RIE/malarie.htm

ještě malý doplněk : pokud budete užívat antimalária po dobu užívání a pár měsícu po se nedoporučuje, aby žena otěhotněla.

Na závěr nechci nikoho šokovat , at si každý dělá co chce, ale já osobně doporučuji aspoń ty antimalárika. Jinak popřeji všem krásnou dovolenou, obzvláště když tam pojedete v červenci- srpnu a v září, jelikož v těch to měsících se zvířátka stěhují z Tanzanie do Keni a je to opravdu exploze k vidění. Já tam byla v květnu, vše jsem viděla , ale manžel co tam byl předtím říkal, že to bylo prý prd -méně zvířat a že je hezké třeba pozorvat jako v TV , když se stěhují musí se brodit řekou a najednou tam uvíznou v tlamě krokodýla. Nic méně je to nádherná dovolená a též doporučuji poznat kmen Samburu či Masaové !!!!! ;-)

• Anonym (1)
PAULA-espaňa 09.06.2010 09:22

Zdravím , ano je to pravda, pokud člověk žiji v Keni, tak mu stačí základní očkování, ale anti malarika se berou jen na dočasnou dobu, nikoliv léta, takže souhlasím , že ten dotyčný němec není očkovaný, ale určitě když tam jel, nějakému očkování podstoupil.Já též dost často cestuji po světě, nikdy až tak jsme očkování nepotřebovali ani do Asie.Jen na Kosta Rice měl manžel 50 dobanců od komárů.A pokavad opravdu se někdo bude zdržovat na pobřeží Keni, tak doporučuji antimalárika. Těch komárů je tam milion, a když jsem viděla jak všude jsou odpadky v něm žerou oslíci a děti se tam přehrabujou a bylo kolem 40 C, tak to je hej pro určité nemoce.Samo ve vnitrozemí leda budete potřebovat očkování proti kousnutí lva :-) hehehe ne ve většině případů je spíš opravdu být nějak očkován pro nepříjemnost. Je to přec nějaký pátek co tady nějaká slečna zminovala, že její mamka též onemocněla. Náš průvodce hned co jsme odjeli tak psal, že má malarii ,ale lehčího stavu. Též nemoc může propuknout až za 2 roky.Jinak já podstoupila očkování, jelikož ve Španělsku jsou zdrama, jen jsem zaplatila taxu, nějaké očkování je až an deset let, nějaké jako jsou anitimalárika (tabletky) se požívají několik dní před odjezdem, v době dovolené a pak několik dní po příjezdu.Taky moc se nevystavovat sluníčku, je pěkně ostré, nebo klobouk a nepít vodu jejich ani čistit si v ní zuby :-)A pokud budete mít záděru dezinfenkci.Nemyslím, že by jste se měli očkovat, ale je to pro vaše dobro, stačí antimalarika a pak v ČR máte speciální střediska kde o tom můžete diskutovat.Fakt jeden komár a už v tom lítáte ....

Laďa a Petra 07.06.2010 22:56
RE: očkovania - Keňa 

Očkování není povinné žádné. Náš německý delegát říkal, že je tam již 7 let a nikdy nic nechytl a není na nic očkován. Lidi neblbněte, jedete na dovolenou si odpočinout, tak proč hned myslet na malárii a pod. Jinak tam je to nemoc asi jak tady chřipka. Na každé hygienické stanici Vám řeknou ať se necháte naočkovat proti všemu, protože to je dobře zaplacenej kšeft. Zajímavé je, že například do Egypta se nikdo nenechá na nic očkovat a nikdo to neřeší a přitom tam doporučují na stránkých hygienických stanic očkování proti žluté zimnici, břišní tyfus, vzteklina a meningokok . PS: nejhorší je smrt z vyděšení :-D

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Monika S 07.06.2010 16:41
očkovania - Keňa 

moj predosli odkaz je pre: vcela.hela

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
Monika S 07.06.2010 16:40
očkovania - Keňa 

Ahoj, a vies nam prosim poradit kde si mozeme overit ake ockovania su momentalne povinne. Pisala na velvyslanectvo cca 2 tyzdne dozadu) a ty mi nic konkretne nenapisali a na klinike cudzokrajnych chorob nam minuly tyzden povedali, ze nie su povinne ockovania.
Takze neviem .... pleas porad,.
dakujeme

• Anonym (20)
PAULA-espaňa 07.06.2010 13:04
oČKOVÁNÍ 

zdravím očkování v Keně.
Já tam byla ted v květnu. Já měla 5 očkování. A hlavně bych doporučila antimalárika, nejde o to, že spíte v hotelech atd. ale jsou tam komáři a hlavně na pobřeží a on stačí jen jeden komár a je průser na celý život!! ( my jsme byli týden an pobřeží a tam bylo dost komárů, i přes veškeré repelenty a mazací mastičky, můj manžel bych pěkně od nich zmrskaný ) Proto já vám to doporučuji. Nehledě na to, náš průvodce onemocněl ted Malarii a a byl s námi kde my! Takže to sranda není!!!
Jinak nikdo nás po dobu měsíce nekontroloval, zda jsme očkováni či ne, je to na každém jak se rozhodne. My jsme očkováni, takže brali jsme vždy knížečku očkovací pro každý sychr.
Zas se nedoporučuje brát antimalárika velkou dobu - měsíc je optimální, ale kdo tam pojede na více měsíců - tak na tělo je to zápor a zas lékaři Vám nasadí něco jiného.
MŮJ NÁZOR.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu