A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

Keňa - první dovolená v životě, prosba o rady

| Kalliope
Kalliope
Dobrý den,

prosím ochotné lidi o radu jak se poprat se svojí první dovolenou v životě. Jako destinaci jsem si vybrala vysněnou Keňu, na tuto dovolenou šetřím z patu 11.000,- čistého již 13 rokem. Příští rok bych konečně chtěla vyrazit. Pročetla jsem si desítky a desítky diskusních příspěvků, ale prostě se v tom už ztrácím a potřebovala bych poradit. Letadlem jsem v životě neletěla, neumím jediný světový jazyk (když se do toho opřu, základy AJ snad do té doby zvládnu). Chtěla bych si zajistit pobyt (cca 15 dní) s dvoudenním Safari. Vím, že nejlepší je pořídit od Beach boys, nicméně hlídám každou korunu a rozpočet je napjatý. Nejde jen o samotný pobyt a letenku, ale další přidružené náklady jako vízum, očkování, "kapesné", doprava na letiště, z letiště, všimné průvodcům apod. Když jsem projížděla různé servery CK, tak mi konečná suma vyskočila na nějakých 55.000,- což je pro mě bohužel neralizovatelné. Napadlo mě, že bych si zkusila zajistit jen letenku a zbytek na místě, ale jakožto negramot nevím zda-li je tato možnost vůbec schůdná.

Prosím tedy o radu:

1) myslíte, že je reálné si koupit od CK pouze letenky a zbytek (ubytko, stravování) na vlastní pěst ? Tato možnost je pro mě zřejmě finančně nejdostupnější, nicméně jazyková bariéra je výrazná

2) první možnost je pro mě sice finančně výhodná, ale organizačně složitá, druhá se tedy nabízí prostř. CK s kompletním pobytem (vyjma safari, které lze pořídit na místě). Máte prosím někdo konkrétní tip na CK, popř. odkaz - cenově přijatelný pobyt s dobrou kvalitou ?

3) z důvodu došetření zbytku částky bych pobyt plánovala na měsíc srpen - září. Je toto vhodné období pro pobyt např. na Jižním pobřeží ? Šetřím na to třetinu svého života, nerada bych si zaplatila 14 dní dešťů.

4) máte někdo zkušenosti s výletem za delfíny ?

Za odpovědi děkuji a omlouvám se za zakládání tématu, které je tu už asi 10x. Díky.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Miriam
29.05.2014 13:29 88.102.6.***
Keňa - prodám pobyt pro 4 

Prodám dvoutýdenní pobyt v Keni, pro 4 lidi, 21.6. - 5.7.2014. Apartmán, 2 ložnice po 2 lůžkách.
Ubytování je 17 km od Mombassy, stránky resortu: http://www.royalreserve.net/home.htm
Cena 20 000 Kč
Víc informací na mailu: m.miri.m@seznam.cz nebo tel.: 602 749 973

Kalliope
07.10.2013 09:32 62.168.39.***
Re: Keňa - první dovolená v životě, prosba o rady 

Děkuji za věcnou připomínku, jinak Tanzánie apod. - nevím, s mojí výplatou je to na dalších 11 let šetření :)

• Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
04.10.2013 22:01 147.32.206.***

Kalliope> kazdy tady ma samozrejme jiny nazor. Pro nekoho je afrika desna a nekdo zas safari miluje. U nas je Kena synonymum pro safari a urcite se ti tam bude libit. Zvirata nepochybne uvidis a budes spokojena.

Jestli pojedes nekdy pozdeji jeste jednou, tak bych doporucoval se nevracet do Keni, ale zkusit neco jineho. Minimalne nejaky lepsi NP v Tanzanii a pokud usetris trosku vic a chces padnout na zadek a cumet, tak treba NP Chobe, Okavango, Etosha a i NP v JAR jsou dobre. Videl jsem mnoho NP, ale priznam se, ze Kena je jedina, kam me to zpatky vubec netahne. Jako prvni zazitek to ale nepochybne bude uzasny :).

A obecne obdobi behem a po obdobi destu je nejhorsi na pozorovani (jak dlouho po obdobi destu je zavisle na charakteru NP, nekde uz to ujde treba po 3 tydnech). Nejlepsi je pred obdobim destu.

• Anonym (2)
Kalliope
04.10.2013 10:51 62.168.39.***

Výborně, to je skvělá zpráva !! Děkuji moc !

Niki
01.10.2013 12:02 213.210.151.***

Dobrý den,srpen,, září je myslím dobrá volba,období dešťů končí červen, červenec, takže pršet by Vám nemělo. Jinak jižní pobřeží bývá celkově dražší než oblast např.kolem Malindy, která je mimochodem také moc krásná. Co se týče safari bych Vám doporučila www.safari-kenya.webs.cz (popř.safari.kenya@seznam.cz) - jde o českou rodinu, která spolupracuje s místním "beach boyem" pořadatelem výletů Nicholsem. Vše lze zařídit přes ně tudíž není třeba se trápit s angličtinou :)

• Anonym (3)
Tana 01.10.2013 09:04

Keňa je úžasná země se skvělými lidmi a nebem na dosah ruky ;-) a pokud jedeš kvůli přírodě, safari, zvířatům a vlastně i tak trochu exotickému kontinentu, budeš určitě nadšená ;-) Přeji šťastný výběr, krásnou dovču a nezapomenutelné zážitky 8-)

Kalliope
01.10.2013 07:00 62.168.39.***

No to víš, to jsme my - přeplácení státní zaměstnanci .... láká mě hlavně Safari. Myslím, že ač to bude první dovolená, tak zklamaná nebudu (nemám s čím porovnávat) ...

• Anonym (4)
mispi 30.09.2013 21:18

Skús radšej Thajsko, prípadne Sri Lanku - nejaký kultúrny a prírodný okruh + kúpanie na juhu, za vydreté peniaze toho zažiješ a dostaneš neporovnateľne neporovnateľne viac, Keňa nepatrí k lacným destináciám a možno budeš veľmi sklamaná - Afrika nie je pre každého, kultúrny šok - hlavne na 1. dovolenke bude enormný. K samostatnému cestovaniu treba roky súseností, inak môžeš prerobiť nehorázne peniaze. Údiv - šetriť na dovolenku 11 rokov, tak to som ešte nepočul...

Kalliope
30.09.2013 15:01 62.168.39.***

Jelikož to bude moje první dovolená radši se obrátím na CK a nebudu experimentovat. Požádám někoho ať mi s tím pomůže. S mořem jste mě moc nepotěšili, ale já tam jedu hlavně kvůli Safari a přírodě, tak snad zklamaná nebudu. Šetřím na to už opravdu dlouho. Děkuji všem za ochotu !

• Anonym (1)
Tana 29.09.2013 19:33

Meggys - naprosto souhlasím, byla to jedna z nejúžasnějších dovolených díky nezapomenutelným a úžasným zážitkům ze safari. Moc rádi se vrátíme.

• Anonym (3)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu