A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

KEŇA - KDY, KAM, JAK A S KÝM :-)

| Cheynee
Cheynee
Už od mala toužím jet na safari do Keňi. Ale pořád se nemohu rozhodnout kam přesně... Proto prosím o radu vás, co už jste tam někdy byli :-).... Kde se vám nejvíc líbilo, jestli jste jeli přes cestovku nebo na vlastní pěst, kde jste byli ubytovaní atd. atd.

Jela bych tak na 2, max. 3 týdny.

Děkuji moc
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Tereza
23.08.2012 06:45 90.183.75.***
Re: Malindi 

A ještě jsem zjistila, že není možnost jet na Safri, ale spousta lidí, co byli na Malindi i ve stejném hotelu, píšou, že na Safari byli...

Tereza
22.08.2012 13:32 90.183.75.***
Malindi 

Zdravím, chceme jet s příteli do Keni, dívám se na zájezdy od Eximu a nabízí tam levněji Malindi. Máte někdo zkušenosti? Jaké koupání, spíše šnorchlování. Nečtu moc chválu a jsem překvapená. Nebo je někde poblíž možnost se dostat ke korálovým útesům?

• Anonym (1)
Tana 31.07.2012 12:24
Re: Roxy 

Na Diani jsme nebyli, tudíž nevím a nemohu porovnat.
Na Watamu bylo moře opravdu jen chvíli po ránu a pak šlo vandrem ;-) :-D a zanechalo po sobě na pláži černý koberec z řas. Podotýkám, že jsem dost velký cestovatel a Keňu miluji, ale tak ošklivé moře jsem ještě fakt neviděla. Tím tě rozhodně nechci odradit. Keňa je úžasná země s naprosto úžasnými lidmi. Safari jsme měli zaplacené včetně dovči.Bylo to třídenní safari v parcích Tsavo a Amboseli s návštěvou v masajské vesnici. Ubytování, průvodce a vše naprosto v pohodě.Zvířat jsme viděli mraky. Úchvatné bylo noční safari. Byli jsme na výletech na Marafě a v Gede. Soukromě v Malindi, vše super. Pokud ti nejde o válení na pláži, ale chceš poznat jinou zem, lidi, kultůru a hlavně safari, tak jeď, budeš nadšená. Já osobně bych se do Keni vrátila třeba o půlnoci ;-)

Rika
31.07.2012 10:10 79.170.252.***

Moc děkuji za info :-) . Diani beach by tudíž mohla být lepší, soudě podle příspěvku, co je pode mnou, kde se Mirek zmiňuje, že díky korálům moře při odlivu "neodpluje" do nedohledna, že? :-) A Ty jsi byla ve Wamatu? Můžeš se, prosím, trochu více rozepsat? Co se safari - kde a cena, moře a řas týče? Ještě mě zajíma, když je příliv, dá se v moři koupat anebo to taky za moc nestojí? Díky moc :-)

nepř. Tana
31.07.2012 08:50 78.111.126.***

Jestli jedeš do Keni kvůli moři a koupání, budeš asi zklamaná. Rozhodně v oblasti Watamu si moře neužiješ. Ráno uteklo dááleko, dááleko a to co po něm zbylo bylo jen na dlouhatánské procházku ve vodě po kotníky. I přes to je Keňa nádherná a úžasná ;-)

Rika
28.07.2012 23:14 90.177.235.***

Dobrý den, dočetla jsem se, že jste byli v oblasti WATAMU. Málokdo se o ní zmiňuje a já váhám mezi ní a Diani Beach. Mužete se, prosím, trochu více o této oblasti rozepsat? Často se tu píše o velkých odlivech, ale v DIany je prý situace lepší proto, že moře zůstává v lagunách před korálem. Je to takto i ve Watamu? Tam mě i navíc láká přirod. rezervace. Je volně dostupná pro ubytované? Je moře čisté a řasy se odklízí? Budu vděčná za jakýkoli postřed, který by mi mohl usnadnit rozhodování.

Mockrát děkuji!!!

Mirek
13.03.2012 09:11 89.176.183.***
Re: KEŇA - KDY, KAM, JAK A S KÝM :-) 

Ahoj všem. Podle mě, když do Keni, tak jedině na Jižní pobřeží. Jižní pobřeží, tedy zejména Diani Beach je unikátní tím, že cca 700m od břehu se po celé délce pobřeží táhne korál. Díky korálu oceán při odlivu neustoupí někdy až o stovky metrů, jak je tomu na pobřeží severním. Diani Beach je také mnohem lepší varianta pokud chcete navštívit Tsavo i jiné parky, do kterých je to z Diani Beach podstatně blíže než například z Malindy nebo Watamu. Doporučuji se podívat na stránky české CK Keňa Safari (www.kena-safari.cz), která má kancelář přímo na Diani Beach, nabízejí spoustu zájezdů na Diani Beach a také spoustu safari a výletů za místní ceny, s perfektním servisem.

jena19 20.02.2012 11:35
Re: Dovča 

Jestli budete mít průvodce/řidiče Johna, tak ho moc zdravím! A užijte si to!

kalupek 16.02.2012 12:08
Dovča 

S přítelem fičíme už za 2týdny, nemůžu se dočkat !!! Děkuju Vám všem za podnětné rady.
Jedeme se CK Stella travel kombinace safari a lehačka u moře. Ubytko máme v Diani Marine. Po příjezdu se ozvu a poreferuju.

petr.s 12.02.2012 17:41

To Olina-
byli jsme v Papillonu a byli jsme velmi spokojeni jak s úrovní hotelu tak i s prostředím a jídlem. Díval jsem se na fotky ze Sentido a připadá mě to na stejné úrovni jako Papillon.
Petr

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu