A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

Keňa bez cestovky + cena safari???

| sarka86
sarka86
Zdravím zkušené keňské cestovatele :).
Uvažuji o cestě do Keni a mám pár dotazů:
- vyplatí se jet bez cestovky? Letos jsem byla na Bali a to jsem oproti cestovce ušetřila zhruba 20.000 pro dva...Keňa se asi nevyplatí takto...
- cena safari - cestovky zajišťují 3 denní safari na Tsavo za 540 EUR!! To se mi zdá strašně moc...máte prosím zkušnosti jak co nejlevněji, ale zároveň "kvalitně" navštívit safari?
Jinak pro pobyt se mi líbí jižní část Keni - je to i lepší s ohledem na safari, nebo je to jedno?
- v jakém období jsou případně zájezdy nejlevnější, nebo spíš kdy jet nejlépe, co třeba březen??

Díky moc za rady!
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Jitka 28.05.2019 15:54
Re: Zkušenosti s linkou do Mombasy 

S Ethiopian Airlines jsme letěli před 2 lety z Vídně přes Addis Ababy do Mombasy, cena byla tehdy obdobná. Všechny lety v pohodě, Ethiopian Airlines jsou nejlepší africké aerolinie. Letiště v Addis Ababě jedno z těch horších, kde jsme kdy byli, toalety hnusný, ale přežít se to dalo.
Nebála bych se toho a letenky bych koupila.

Neregistrovaný uživatel
28.05.2019 12:56 94.113.206.***
Zkušenosti s linkou do Mombasy 

Ahoj, mohu mít taky dotaz? Dnes jsem po dlouhé době narazila na dobrou linku do Mombasy od Ethiopian Airlines, která se prodávala už asi před 2 roky, ale stála o něco více. Já dnes našla tento tarif v akci ještě o 900,- kč levnější... https://www.levneletenky.org/tip-ethiopian-airlines-kena-levne-letenky-mombasa-z-vidne-zpet-11390-kc
Chci se zeptat, objednávali jste někdo tyto letenky? Díky za každou informaci.

Neregistrovaný uživatel
18.04.2019 11:46 81.19.4.***
Keňa bez CK - doporučení 

Rozhodli jsme se jako rodina stravit Vanoce 2018 v Keni. Neradi jezdime s cestovnimi kancelaremi, a tak jsme hledali zkusenosti a reference na internetu. Nachazeli jsme castou chvalu na Jonatana. A i pres pochybnosti, jsme ho kontaktovali. Meli jsme celkem jasnou predstavu co chceme videt a zazit. Nasim hlavnim cilem bylo, videt co nejvice divokych zvirat a prirody,
a take stravit nekolik dni odpocinkem u more. Cas byl omezeny na 12 dni a nas bylo celkem 7, z toho jedno dite. Napsali jsme Jonatanovi nase predstavy a on nam je pomohl doladit a na konec i uspesne zorganizovat. A to za pro nas priznivou cenu. Dokonce jsme se v lete sesli osobne s nim i jeho pritelkyni Lucii. Oba na nas zapusobili pratelskym, prijemnym a vstricnym vystupovanim. Vypraveli nam o Keni a co vse je mozne tam videt a i my uvidime. Manzel je velky skeptik, ale po te co jsme cestu absolvovali a opravdu videli a zazili to, co nam slibili, musel i on zkonstatovat, ze vse bylo BAJECNE. Od vyzvednuti na letisti, organizaci od Josufa, informovaneho, skveleho, napomocneho a spolehliveho ridice Tomase, zajistene sluzby, az po odvoz zpet na letiste. Klapalo vse tak jak jsme si prali. Muzeme tedy potvrdit. VESKERA CHVALA NA INTERNETU SE ZAKLADA NA PRAVDE A MY VSEM JEJICH SLUZBY VRELE DOPORUCUJEME. Janouskovi
magda.magda@centrum.cz

3Dáda 01.04.2019 06:40
Re: Keňa bez cestovky + cena safari??? 

Myslím si, že jakýkoliv výlet se nechá dohodnout s místními prodejci. A cena je oproti české CK úplně o něčem jiném. Kupoval jsem si výlet u Robert Safaris Adventure. Všechno, na čem jsme se dohodli při nákupu, bylo splněno. Polovinu ceny jsem platil před odjezdem, zbytek při návratu na hotel.

3Dáda 01.04.2019 06:36
Re: Víza Keňa 

Víza jsme koupili na letišti v Mombase. Byla to otázka chvilky. Vyplnit dotazník a zaplatit. Jeden z nás platil dokonce 50 USD, druhý 51.

Neregistrovaný uživatel
01.03.2019 19:01 185.151.252.***

Dobry den to Safari je za osobu?nebo pro dva?

Neregistrovaný uživatel
07.02.2019 09:13 188.95.57.***
Volání z Keni 

Volat z Keni lze za cca. 8,-Kč za každou započatou minutu.Je to jednoduché si koupit SIM u Safaricom,který má stánek přímo u východu z letiště,ale je to cca.15 min. proces,který bych tady nerad dlouze popisoval.Rád každému zájemci vysvětlím po telefonu.Ozvěte se případně na email info@plastplot.cz a potom se spojíme telefonicky.Mohu sdělit i ceny za různé zboží,kde nakupovat apod.Na safari jsem nebyl.
Dále nabízím 1.100 keňských šilinků za nákup 11USD. Není to mnoho,ale na vodu a občerstvení po vystoupení z letadla to bohatě stačí.Vyhnete se frontám u směnárny po přistání každého letadla a vodu budete určitě v tom parnu potřebovat.

Schnauzer-ak 16.01.2019 20:22

Ahoj, my byli v Keni od německé cestovky, a tam jsme pak byli na 3 denním safari, které nám dle našich požadavků vyjednali naši kamarádi přímo na pláži. Ubytovaný jsme byli v hotelu na jižním pobřeží. Nevím, jak Tsavo, ale na Masay Maru jsme letěli z malého letiště. Bylo to trochu riskantní, nedomluvíme se, ale neměli jsme jediný problém. Vše klapalo na jedničku. Pokud vím na Tsavo se jezdí většinou autobusem. Cenu na Masay Maru si již bohužel nepamatuji.

Neregistrovaný uživatel
16.01.2019 16:47 41.84.154.***
Víza Keňa 

Jsem rád,když si mohu přečíst něco o destnaci,do které se chystám.Proto bych také já rád pomohl dalším.
Pořád se na diskusích o Keni vedou spory,jak je to s vízy.Takže píšu za čerstva přímo z Keni,jak to všechno je.
Taky jsme si kupovali viza v česku přes e-visa za 51 USD.
Není to však vůbec nutné,jelikož minim.polovina lidí z našeho letadla si kupovala viza přímo u okénka při vstupu u celní kontroly. Obnáší to vyplnění jednoho dotazníku cca. na 3 min. s obecnými dotazy.Platili také 51 USD.
Na hotelu jsme se potkali s rekreanty,kteří byli od Eximu a těm průvodce kupoval víza také přímo u vstupu do Keni.
V případě,že někdo bude potřebovat nějaké info,rád poradím na info@plastplot.cz

Jitka 12.12.2018 20:29

Tenhle Julius má (resp. měl, když jsme se o to tehdy zajímali) i na tripadvisoru dlouhodobě dobré recenze, než jsme se nakonec rozhodli pro tu goafriku, tak jsme oslovili i jeho a jeden čas byl naším horkým favoritem.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu