A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

Právě sem se vrátila z Keni - AKTUALITY

21.03.2012 23:14:05 | kalupek
kalupek
Ahoj, dovolila sem si založit novou diskuzi pro ty, kteří se chystají do Keni a hledají aktuální informace.
Něco takového sem tu postrádala než sem tam jela. Před týdnem sem se vrátila, pokud máte otázky, ozvěte se.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Iveta13 23.03.2018 20:05
Re: Právě sem se vrátila z Keni - AKTUALITY  

Pokud se rozhodnete vyrazit na fakultativní výlet 4denní safari nebo poznávací zájezd ,,Po stopách antilop,, s Eximem,rozhodně nedoporučuji a nebo si nechte podepsat kolik lidí bude v minibusu! Z nouze (nebyl nikdo další na 4 denní safari s boys z pláže) jsem s nimi vyrazila a lituji. V online katalogu bylo ( to po reklamaci opravili na ,,až 9osob,,!) i PDF katalogu stále je inzerováno minibus pro 6 osob, realita bylo nás 9 osob! Odpověď na reklamaci safari a zájezdu (reklamaci jsme podali všichni z minibusu) ,,nikde neuvádíme,že se nemůže zúčastnit více osob,,! Minulá safari 2012+2016 s boys z pláže (nepořádaná/zprostředkovaná Eximem) proběhla zcela korektně, ve standardních slušně vybavených lodge s maximální možností sledování a focení zvířat (proto se na safari asi jezdí).Letošní s Eximem ekonomická varianta odpovídala pouze AA lodge Amboseli,jinak Ngulia-zelený špinavý bazén,Woi Safari-slabé jídlo,nefunkční toaleta,zaprané ručníky a pokoje ve kterých jste věděli vše co se děje kolem.Místní keňské CK safari nabízejí v několika druzích ubytování (ekonom,standard a luxus)a několika variant obsazení minibusu/jeep (2,4,6 osob). Dle toho se odvíjí cena safari. Exim fakultativní safari probíhalo v ekonomické variantě (již ne cena) ,ale hlavně v počtu 9 OSOB V MINIBUSU. Na tuto skutečnost mě delegátky Eximu při objednávce a placení safari neupozornily (původně jsem žádala lepší variantu jeep s příplatkem-nakonec prý nebylo možné kvůli malému počtu osob! o variantě ani ostatní z minibusu nevěděli). Nikdy bych na takové safari nepřistoupila,protože by mi bylo jasné,že safari bude ztráta peněz i času dovolené.V mikrobusu není možné , aby se 9 osob korektně v rámci možností vystřídalo u pozorování/focení zvířat a schůdně dopravilo na safari a zpět.
V naší skupině jeden člověk seděl na místě průvodce vedle řidiče, v první řadě za řidičem/motorem 3 lidé, pak v druhé řadě 2 a nakonec ve třetí vzadu opět tři lidé Prostřední sedalo na první i poslední trojce bylo užší než krajní a ta zase užší než jednotlivá sedadla v druhé řadě. Pro zajímavost za čtyřdenní safari jsme najezdili 1100 km, stejně jako já v minulosti za 3 denní safari. Letošní safari proběhlo většinu času s pokrčenými nohami na stupínku na motoru a v mém případě s rukou nahoře držící se tyče před nebo nad sebou ,abych co nejméně obtěžovala pána sedícího vedle mě (stejně se nepovedlo), opřít záda a ruce nemožné (troje záda a ruce se prostě vedle sebe nevešla) a prostoru na nohy a kolena nemluvě. Ta noha vedle není mého manžela.
=-O :-@

Neregistrovaný uživatel
11.03.2018 17:34 94.112.79.***
Re: safari  

Dobrý deň Jana, chcem Vám poďakovať za kontakt, so sprievodcom sme sa bezproblémov dohodli už priamo v Keni. Kontaktovali sme ho na email, potom sme sa stretli zaplatili zálohu a zbytok po výlete. Boli sme 2 dni v Tsavo East fakt nádhera. Perfektné ubytovanie, priamo z neho sme pozorovali zvieratá. Pokiaľ niekto bude mať záujem kontakt možem doporučiť a poslať ďalej.
Moj email :
vendy.janska@seznam.cz ;-)

Neregistrovaný uživatel
28.02.2018 14:49 5.62.63.***

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli jste byla tady http://www.exotickapriroda.cz/blog/clanky/umoja-kensky-kmen-ve-kterem-je-vstup-muzum-zakazan - a popřípadě jaké to tam bylo? Přemýšlím že bychom tam s kamarádkou jeli.

Neregistrovaný uživatel
20.02.2018 18:25 37.188.239.***

Dobrý den, do keni je zákaz dovézt igelitové sáčky, jak je to s kufry můžou byt obalené ve Strečno. fólii nebo je to také problém?

Jana Shilingová 16.02.2018 15:36
Re: safari  

Dobrý den Vendy,

pokuď máte ještě zájem o informace nebo kontakt na místního průvodce, napište mi email, můžu Vám jednoho doporučit ;-), bohužel jsem Vaši otázku zaznamenala až dnes :(
Jana
email- shilingova.jana@centrum.cz

Neregistrovaný uživatel
11.02.2018 00:03 85.70.185.***
Re: Vízum  

Přihlašte se na stránku a na konci řádku s číslem klikněte na view. Pak na downloads a můžete tisknout.
Na e-maily seznam, centrum a pod. může být problèm.

Neregistrovaný uživatel
10.02.2018 23:52 94.112.79.***
safari  

Ahoj,
ako na safari v Keni? Je to bezpecne s miestnymi sprievodcami v Keni?
Odchadzame uz v stredu, tak este hladame posledne informacie, a moznosti ako usetrit.
dakujem za Vase rady
Vendy :-)

Neregistrovaný uživatel
02.02.2018 13:02 85.70.6.***
Pár postřehů pro pobyt  

Pokud jde o očkování, po zvážení všech informací jsme se rozhodli ničím zvláštním neočkovat (tetanovka je standard). Žlutá zimnice v Keni nebyla roky a Keňa je jen endemickou oblastí, když jsme si to dali dohromady s očkováním živým virem, přišlo nám lepší neočkovat. Je to ale samozřejmě na každém, aby zodpovědně posoudil dle svého. Antimalarika jsme nebrali ani nevezli (místní jsou prý stejně účinnější, kdybychom měli smůlu a onemocněli) - komárů bylo na přelomu listopadu a prosince málo a nepodceňovali jsme repelent. Na doporučení zkušenějších jsme koupili místní přímo v hotelu za pár korun. Moc doporučuji! Je čistě přírodní, krásně voní a u nás fungoval bezchybně i na safari. Pokud jde o igelity, dávali jsme velký pozor, abychom je nevezli, ale v Mombase to bylo všem úplně jedno. Dokonce bez jakýchkoliv problémů prošly lidem i kufry obalené fólií. Ale já bych to neriskovala, člověk neví, na koho natrefí. Peníze doporučuji vyměnit hned na letišti a všude platit KES, v jiných měnách je to hodně nevýhodné a na mnoha místech s EUR či USD ani člověk nepochodí. Jen o trošku lepší kurs než na letišti měla banka v Malindi nebo Watamu, rozhodně ne hotely. Jinak z našeho zájezdu (se čtyřdenním safari) nikdo neměl žádný zdravotní problém. Pokud jedete na safari, připravte se, že obě Tsava i Amboseli jsou více méně bez signálu (a to i bez telefonního, v některých částech neměl signál ani místní Safaricom), wifi šla velmi omezeně jen v některých lodgiích. To jen, aby se nikdo doma nestrachoval, když byste byli mimo. V Jacarandě a Jumbo je sice wifi, ale totálně nestabilní, lepší je za pár korun koupit na letišti Safaricom s daty. Na celý pobyt na přenos fotek vyjde na pár korun a jede skvěle.

• Anonym (3)
Neregistrovaný uživatel
02.02.2018 12:36 85.70.6.***

My víza zakoupili loni, na začátku prosince, zcela bez problémů po vyplnění běžných formulářů na letišti v Mombase. Užijte si Keňu a pozdravujte v Jacarandě a Jumbo, my tam byli moc spokojení!

• Iveta13
Iveta13 01.02.2018 20:16

Ze dvou zdrojů-nemusí,
cituji Exim
DOTAZ: Dobrý den,
mohu se vrátit ještě jednou k dotazu-všude na internetu píší ,že je nutné elektronické vízum předem ????
Viz např.
https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/afrika/kena/cestovani/visa.html
Platí ,že nemusím mít elektronické vízum, a přesto budu vpuštěna do Keni?
Nechci se dostat do situace,že mě vrátí kvůli chybné informaci.
Děkuji
ODPOVĚĎ: Dobrý den
to bylo, již opravdu není nutné vstupní vízum platíte po příletu na letišti v Mombase, v letadle vypisujete kartičku.
S pozdravem

referent call centra
tel.: +420 595 133 595
e-mail: call@exim.cz

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu