A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

Právě sem se vrátila z Keni - AKTUALITY

21.03.2012 22:14:05 | kalupek
kalupek
Ahoj, dovolila sem si založit novou diskuzi pro ty, kteří se chystají do Keni a hledají aktuální informace.
Něco takového sem tu postrádala než sem tam jela. Před týdnem sem se vrátila, pokud máte otázky, ozvěte se.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Iveta13 14.11.2018 21:58:07
Re: Vízum  

Jak psala Jitka nechte si potvrdit emailem vízum až na letišti v Mombase.Stejný problém jsem řešila v únoru,viz komentář níže z února.Jinak v únoru opravdu bylo, až na letišti, s kartičkou z letadla s platným pasem.

Jitka 14.11.2018 17:48:12

My jsme letěli do Keni loni bez cestovky, řídili jsme se https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/afrika/kena/cestovani/visa.html
Na stránkách Eximu je však uvedeno: https://www.eximtours.cz/kena-watamu-jumbo-club-watamu-beach-z18-2-4-2019-10-4-2019-260363629
K tomu nevím, co bych dodala. Pokud jedete s cestovkou, řiďte se jejich instrukcemi. V případě pochybností o vízu se ptejte na Eximu písemně e-mailem a nechte si i odpovědět e-mailem a e-mail nemažte, ať máte něco v ruce.
A k té žluté zimnici jsem vám napsala níž.

Kvis 14.11.2018 16:36:53

Nechápu ty rozporuplné informace, že se vizum musí zajisti předem na eviza. Ty kartičky se vyplní a jinak nic nechtějí ani scan z pasu ani pasové foto???? Takhle by se mi to líbilo, jen bych nerada skončila v Mombase s tím že nemám vizum???

Kvis 14.11.2018 16:30:21
Re: Právě sem se vrátila z Keni - AKTUALITY  

Moc zdravím, ráda bych využila nabízenou pomocnou ruku, potřebuji zjistit zda je třeba očkování na žlutou zimnici. Ještě jak je to s vízem, dá se zaplatit na kenském letišti při příletu. Co je třeba mít sebou na to vizum?
Nebo bych potřebovala vzor na vyplnění eviza? Protože to tady funguje dost divně, prosím zda bychom si mohli napsat přes mejlíka:vendyhorejsova@gmail.com
Určitě budu mít ještě další otázky.
Prozatím moc díky
Vendy

Jitka 13.11.2018 16:41:00
Re: OČKOVÁNÍ  

Pokud nejete ze země, kde se vyskutuje žlutá zimnice, tak povinné není žádné očkování, ani očkování proti té žluté zimnici ne. My zastánci očkování jsme. V poslední odpoledne v hotelu syna pokousalo zvíře (něco jako veverka), museli jsme na kliniku, dostal tetanovku (nevěděli jsme, kdy byl očkován, to v mezinárodním očkováku není), posilující dávku proti vzteklině (stačila jen 1 dávka, protože už za sebou máme historii tohoto očkování) a antibiotika. Cestovatelé by měli být očkování očkování proti aspoň proti žloutenkám typu A a B a proti tyfu. A nepropadlá tetanovka.
https://www.vakciny.net/CIZINA/DESTINACE/kena.htm

Neregistrovaný uživatel
12.11.2018 20:15:58 79.170.249.***
OČKOVÁNÍ  

Dobrý den, ráda bych se zeptala na povinné a doporučené očkování do Keňi, když se chystáme jet na Safari. Jaký máte názor na žlutou zimnici? Moc se mi do toho jít nechce, protože se jedná o živou vakcínu. Děkuji za info. Dita

Iveta13 23.03.2018 20:05:14

Pokud se rozhodnete vyrazit na fakultativní výlet 4denní safari nebo poznávací zájezd ,,Po stopách antilop,, s Eximem,rozhodně nedoporučuji a nebo si nechte podepsat kolik lidí bude v minibusu! Z nouze (nebyl nikdo další na 4 denní safari s boys z pláže) jsem s nimi vyrazila a lituji. V online katalogu bylo ( to po reklamaci opravili na ,,až 9osob,,!) i PDF katalogu stále je inzerováno minibus pro 6 osob, realita bylo nás 9 osob! Odpověď na reklamaci safari a zájezdu (reklamaci jsme podali všichni z minibusu) ,,nikde neuvádíme,že se nemůže zúčastnit více osob,,! Minulá safari 2012+2016 s boys z pláže (nepořádaná/zprostředkovaná Eximem) proběhla zcela korektně, ve standardních slušně vybavených lodge s maximální možností sledování a focení zvířat (proto se na safari asi jezdí).Letošní s Eximem ekonomická varianta odpovídala pouze AA lodge Amboseli,jinak Ngulia-zelený špinavý bazén,Woi Safari-slabé jídlo,nefunkční toaleta,zaprané ručníky a pokoje ve kterých jste věděli vše co se děje kolem.Místní keňské CK safari nabízejí v několika druzích ubytování (ekonom,standard a luxus)a několika variant obsazení minibusu/jeep (2,4,6 osob). Dle toho se odvíjí cena safari. Exim fakultativní safari probíhalo v ekonomické variantě (již ne cena) ,ale hlavně v počtu 9 OSOB V MINIBUSU. Na tuto skutečnost mě delegátky Eximu při objednávce a placení safari neupozornily (původně jsem žádala lepší variantu jeep s příplatkem-nakonec prý nebylo možné kvůli malému počtu osob! o variantě ani ostatní z minibusu nevěděli). Nikdy bych na takové safari nepřistoupila,protože by mi bylo jasné,že safari bude ztráta peněz i času dovolené.V mikrobusu není možné , aby se 9 osob korektně v rámci možností vystřídalo u pozorování/focení zvířat a schůdně dopravilo na safari a zpět.
V naší skupině jeden člověk seděl na místě průvodce vedle řidiče, v první řadě za řidičem/motorem 3 lidé, pak v druhé řadě 2 a nakonec ve třetí vzadu opět tři lidé Prostřední sedalo na první i poslední trojce bylo užší než krajní a ta zase užší než jednotlivá sedadla v druhé řadě. Pro zajímavost za čtyřdenní safari jsme najezdili 1100 km, stejně jako já v minulosti za 3 denní safari. Letošní safari proběhlo většinu času s pokrčenými nohami na stupínku na motoru a v mém případě s rukou nahoře držící se tyče před nebo nad sebou ,abych co nejméně obtěžovala pána sedícího vedle mě (stejně se nepovedlo), opřít záda a ruce nemožné (troje záda a ruce se prostě vedle sebe nevešla) a prostoru na nohy a kolena nemluvě. Ta noha vedle není mého manžela.
=-O :-@

Neregistrovaný uživatel
11.03.2018 17:34:00 94.112.79.***
Re: safari  

Dobrý deň Jana, chcem Vám poďakovať za kontakt, so sprievodcom sme sa bezproblémov dohodli už priamo v Keni. Kontaktovali sme ho na email, potom sme sa stretli zaplatili zálohu a zbytok po výlete. Boli sme 2 dni v Tsavo East fakt nádhera. Perfektné ubytovanie, priamo z neho sme pozorovali zvieratá. Pokiaľ niekto bude mať záujem kontakt možem doporučiť a poslať ďalej.
Moj email :
vendy.janska@seznam.cz ;-)

Neregistrovaný uživatel
28.02.2018 14:49:35 5.62.63.***

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli jste byla tady http://www.exotickapriroda.cz/blog/clanky/umoja-kensky-kmen-ve-kterem-je-vstup-muzum-zakazan - a popřípadě jaké to tam bylo? Přemýšlím že bychom tam s kamarádkou jeli.

Neregistrovaný uživatel
20.02.2018 18:25:46 37.188.239.***

Dobrý den, do keni je zákaz dovézt igelitové sáčky, jak je to s kufry můžou byt obalené ve Strečno. fólii nebo je to také problém?

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu