A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

Právě sem se vrátila z Keni - AKTUALITY

21.03.2012 22:14:05 | kalupek
kalupek
Ahoj, dovolila sem si založit novou diskuzi pro ty, kteří se chystají do Keni a hledají aktuální informace.
Něco takového sem tu postrádala než sem tam jela. Před týdnem sem se vrátila, pokud máte otázky, ozvěte se.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
04.01.2018 19:56 213.181.129.***
Re: Právě sem se vrátila z Keni - AKTUALITY  

Dobrý večer Jitka! veľmi pekne dakujem za vyčerpávajúce odpovede, prajem všetko dobré Roman

Jitka 04.01.2018 16:58
Re: Vízum  

Ještě reaguji na předchozí příspěvek:
po vyplnění, odeslání žádosti a zaplacení víza nám přišlo asi do třetího dne e-mailové potvrzení (s manželem tu vzpomínáme, řekli bychom, že to bylo obden), které jsme si vytiskli s sebou. Já bych řekla, že ten papír po nás na letišti nikdo nechtěl a byli jsme v jejich systému, manžel mi ale tvrdí, že ho po nás chtěli. Fakt nevím. Tak si to povrzení raději vytiskněte s sebou.
Očkovací průkaz po nás nikdo nechtěl. Očkování proti žluté zimnici povinné není, pokud do Keni necestujete z oblasti zasažené žlutou zimnicí a to jsme neletěli. My ale očkovaní jsme a máme i spoustu dalších očkování. Vyplatilo se nám očkování proti vzteklině, protože syna pokousalo v hotelu zvíře. Před odletem si ověřte, kdy jste byli naposledy očkovaní proti tetanu a případně se nechte přeočkovat. Doktor se nás na to ptal, nevěděli jsme, tak syn dostal i tetanovku.
Za nás zákaz igelitek ještě neplatil, to je nyní od podzimu nové. Prvně jsem to četla na těchto stránkách, přišlo mi to jako blbost, ale už jsem tu informaci zachytila i na dalších stránkách, tak bych na to určitě dala a žádnej igelit bych s sebou netáhla. V Keni je obrovská chudoba a korupce, předpokládám, že nejen zaměstnanci na letišti budou motivováni nálezem igelitky, tak vás pak může naprášit kdokoli a dostenete pokutu ve vcelku likvidační výši. Pozor i na vývoz mušlí a písku, hrozí také vysoké pokuty, na letišti z toho mají byznys a jdou po tom. Nevadí třeba dřevěné sošky a štíty a šípy od Masajů z kůže.

A ještě níž k těm antimalarikům. Nebrali jsme a ani jsme je s sebou neměli. Kdyby na nás lezlo něco podobného malárii, stačilo by se asi zeptat místních, jaké jsou příznaky dcera měla opar a uklizečka se už ptala, jestli měla malárii (bylo to hned po příletu, tak neměla) a následně pak zavolat na cestovní pojiš´tovnu, aby nás nasměrovala na nejbližší zdravotnické zařízení, kde by doktor antimalarika předepsal a hned je i prodali. Nebo by si poradil i řidič na safari, od toho tam pro nás taky byl.

Jitka 04.01.2018 16:45
Re: Vízum  

Pokud se nic nezměnilo, tak jsme museli mít vízum vyřízeno dopředu. Vyřizovali jsme si ho sami přes internet, službu ale nabízel prodejce letenek i web, přes který jsme si kupovali ubytování.

Neregistrovaný uživatel
04.01.2018 14:30 94.112.124.***
Vízum  

Ahoj Jitko,
také nemůžu sehnat informaci ohledně víza. Je možné ho získat na letišti v Mombase?
díky
Ivka

Neregistrovaný uživatel
03.01.2018 19:37 213.181.129.***

Dobrý večer Jitka! čítal som Vašu diskusiu ohladom dovolenky v Keni, chcel by som Vás poprosiť o odpovede...
-víza sa dajú kupiť na letisku v Mombase, alebo ich už musíte mať vybavené popredu, kontrolujú ich...?
očkovanie žltá zimnica ,žltačka ....je to povinné , ak áno kontrolujú očkovací preukaz?
V Keni platí zákaz igelitových tašiek, platí to aj na igelitové sáčky...? Do Kene cestujem 16.2.
Veľmi pekne Vám dakujem za odpovede, pekný večer Roman

Jitka 03.01.2018 18:19

Povinné tam není žádné očkování, pokud necestuješ z oblasti, kde se vyskytuje žlutá zimnice. Já osobně bych tam ale bez aspoň základního očkování nejela.

Neregistrovaný uživatel
03.01.2018 17:20 213.181.129.***

zdravím! je potrebne do Kene očkovanie?

Neregistrovaný uživatel
17.10.2017 14:20 193.143.61.***

Ahoj, my sa tam o tyzden chystame. mala si prosim Ta ockovanie? Bola si cez CK. Co odporucas. Brala si si aj anitmalarika?My ideme do kotel;a a chem ist aj na safari - 11 dni. Len sa chcem uistit,ze si naozaj dovolenku uzijeme tak ak mas nejake dobre rady pre nas sem s nimi! Dakujem Zuzana
:-)

Neregistrovaný uživatel
09.02.2017 08:57 188.122.212.***
jirka9 03.09.2012 09:06

Ahoj, jedeme 5. 11 do hotelu Kenya bay beach a chceme na 3 denní safari. Jak to vypadá s aktuálními cenymi od místních agentur nebo beach boys?
Ještě mě zajímá, jestli se v okolí hotelu vyskytuje nějaká havěť v podobě pavouků, hadů atd...

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu