A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

Očkování

02.04.2008 10:32:35 | Mika001
Mika001
Protože jsem zde nenašla žádné informace k tomuto tématu, ráda se o ně s vámi podělím, jistě budou mnohé zajímat. Před cestou do Keni jsem navštívila zdravotní ústav, kde mi doporučili očkování pro cestu do Keni. Protože hodlám více cestovat i v budoucnu, nechala jsme se očkovat proti všemu, co mi doporučili - tedy proti žloutence typu A+B - očkuje se kombinovanou vakcínou - očkuje se první dávka, po měsíci druhá dávka a po půl roce od první dávky třetí dávka, přičemž ochrana proti žloutence nastává 14 dnů po aplikaci druhé vakcíny a je doživotní. Jedna vakcína stojí 1.520,- Kč. Dále proti břišnímu tyfu (platí 3 roky, očkuje se 1 dávkou, asi 450,- Kč), meningokokovi A+C (platí 3 roky, 1 dávka, asi 150,- Kč), žluté zimnici (platí 10 let, 1 dávka, asi 600,- Kč) a ještě pro jistotu proti vzteklině (očkuje se první dávka, po týdnu druhá dávka a za 14 dnů nebo 3 týdnech po první dávce dávka třetí, přičemž když se po roce od první dávky aplikuje další 1 dávka, platí 3-5 let, cena jedné dávky 450,- Kč). Očkování proti vzteklině se doporučuje zejména budete-li cestovat do míst, kde není snadno dostupná lékařská péče (do 24 hod. po kousnutí nakaženým zvířetem se musí podat několik dávek očkovací látky, jinak následuje smrt). Úroveň zdravotní péče bych rozhodně v Keni nechtěla zkoušet, dle průvodce Keňou od Lonely Planet hrozí v nemocnicích vysoké riziko nákazy HIV (při transfuzi krve, ale i při ošetření nesterilními nástroji), virem HIV je nakaženo asi 2,5 milionu Keňanů... Antimalarika jsme s sebou neměli - dají se koupit v případě potřeby až na místě, a to za cenu nižší než u nás. V době naší dovolené se komáři nikde nevyskytovali - u pobřeží malárie nehrozí - slaná voda komáry odpuzuje, taktéž bazény v hotelu byly napuštěny mírně slanou vodou. Ve vnitrozemí na safari už je to horší, ale pokud zvolíte dovolenou v období sucha (leden, únor, březen), snad se nemusíte bát. Záleží na každém z vás, zda se necháte očkovat nebo zda podstoupíte riziko případné nákazy. Náklady na očkování nejsou zanedbatelné, ale myslím, že pro časté cestovatele se určitě vyplatí ;-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Jena19
13.11.2010 19:26 94.113.96.***
RE: RE: Vedlejší účinky  

Děkuji za odpověď, mě zaskočily ty reakce na žloutenku, proto mám strach z živé vakcíny. Ale jsem už pár dní po tyfu a nic ;-)

Jitka 13.11.2010 17:45
RE: Vedlejší účinky  

Proti žluté zimnici jsme se nechali očkovat i s dětmi, nikomu z nás po tomto očkování nic nebylo.

Jena19
13.11.2010 15:34 94.113.96.***
Vedlejší účinky  

Můžete mi napsat, jestli a jaké jste měli vedlejší účinky po očkování proti žluté zimnici? A za jak dlouho po dávce? Já měla bouřlivé reakce na žloutenku, na obě dávky, ale na tyfus nic. Jedu do Keni přes Silvestr a očkovat bych se chtěla v prosinci, ale mám strach z vedlejších účinků, navíc si nemůžu vzít volno od práce.

Luciano33 20.10.2010 19:06
RE: RE: Očkování  

Ahojky všichni,
když si tady pročítám názory o tom jak jet bez očkování,musím souhlasit s tím,že jet bez očkování a antimalarik je naprostý hazard se zdravím!pokud jak je psáno nechcete proležet dovolenou jen u hotelu...kde i to neni jisté!!každý by měl vědět,že malárie je smrtelná a její léčba není vždy 100%,nemusí se vždy zcela vyléčit.

• Anonym (1)
admin2 20.10.2010 14:00
admin  

Dobry den, slibila jsem pani doktorce ze Strediska ockovani a cestovniho lekarstvi, ze umistim odkaz na stranky Strediska do patricnych temat – tak tedy www.ockovani-zahranici.cz a www.domuvezdra­vi.cz. Na uvedenych odkazech lekari zdarma zodpovi otazky o lecich, ockovani a dalsich dotazech souvisejicich s cestovni medicinou.

vcela.hela 14.09.2010 12:29
RE: Očkování  

S očkováním začněte včas, klidně už se objednejte po Vánocích, očkování na více nemocí se nedoporučuje dávat najednou, chce to časový odstup, ať nemá tělo takovou zátěž. Jedeme příští týden Keňu, Tanzánii, Zanzibar a máme přeočkovaný tetanus a očkování proti břišnímu tyfu, žluté zimnici a žloutence. Nakonec jsme přidali i očkování proti meningitidě a samozřejmě počítáme i s antimalariky. Kdo tady píše, že očkování není potřeba, tak to buď nemá v hlavě v pořádku nebo se jede zavřít do sterilního hotelového resortu. Zdraví máme jenom jedno, tak proč riskovat? Očkování jsou většinou minimálně na 10 let a to se v případě pravidelného cestování určitě vyplatí.

Jerabci 08.09.2010 19:04
Očkování  

Zdravíme.
Vše jsme důkladně přečtli a každý doporučuje něco jiného. Co jsme tak pochopili, tak v každém případě očkování proti žluté zimnici, hepatitidu A+B. Jak dlouho před odletem se očkuje. Chystáme se tam v březnu....Díky.

gugu78 16.02.2010 10:58
RE: RE: Očkování  

Jo? jsi si jist ze si nesedel cely tyden jenom u plazi a delegati zdelili tyhle informace prave Vam? Jesli chcete jit do vnitrozemi a zazit vetsi dobrodruzstvi jak jen sedet u plazi ktera neni nicim vijimecna a zbytecne jazdit 11h letu je lepsi se preockova. Kdyby jsem nemela skusenosti ze komarci zvirence dokazou byt opravdu v divocine dotirave, tak mozna tomuhle vykladu o tom jak neni zapotreba zadne ockovani a jist antimalarika mozna i uverim.

petr.31 25.06.2009 20:15
RE: RE: RE: RE: RE: S kým letět  

Já pojedu do LTI Kaskazi beach,je to hotel na jižním pobřeží na Diani beach. Byl jsem tam loni a byl jsem spokojený.

MíšaV.
23.06.2009 08:51 77.104.210.***
RE: RE: RE: RE: S kým letět  

Děkuji za info...chystáme se s kámoškou a je nám jedno kdy...tak uvidíme co se naskytne... ;-)

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu