A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

Nemoci v Keni

13.02.2007 19:31:31 | Pepek
Ahoj,

chystám se do Keni tento rok. Trochu se ale této země bojím.
Jaké nemoci je možné zde prosím chytit?

Stalo se Vám někomu, že jste zde dostal nějakou nemoc? Dostat se zde do nemocnice asi nemusí být nic příjemného co?

Pepek
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
beruna 12.01.2008 09:42
RE: RE: RE: RE: RE: Nemoci v Keni  

Ahoj,určitě si po setmění vezmi dl.kalhoty a tř.košili.Anofelesky jsou aktivní nejvíce po západu slunce,také jsme se mazali teetree olejíčkem.Jinak očkování proti žluté zimnici je někde povinné a to je určitě dobré si dát.Jinak se to užijte,hned bych jela také.

• Anonym (2)
sandra61 30.11.2007 13:52
RE: RE: RE: RE: Nemoci v Keni  

Moc děkuji za odpověď, potvrdila jsi mi názor, že to nechám na prevenci repelentem zvenku a následně tonik s džinem ve větším množství vnitřně :-P ;-) :-P .

• Anonym (1)
Maggda 29.11.2007 22:40
RE: RE: RE: Nemoci v Keni  

My jsme byli 8 dni safari:rano odjezd, piknik venku a odpoledne na pokoj s noclehem.A pote 3 dny na Zanzibaru. Mamce se to projevilo v noci pred odletem na ostrove. Sama doktorka z ockovaciho centra nam rikala ze to na tak kratkou dobu neni nutne, meli jsme sice lariam s sebou na pripadnou terapii, ale myslim ze v africe maji mnohem lepsi leky :-) mamka dostala Cotexcin, ktery u nas ani neni k sehnani. Alespon v Budejovicich ne, tady to leci jenom lariamem.Nevim jak moc a jestli to melo nejaky vliv, ale mam rada tonik a pila jsem kazdy den flasku :-).Takze ja bych ani podruhe antimalarickou prevenci neuzivala, ale je to na Vas. Ono je tech plasmodii vice druhu a u nekterych se udajne mohou projevit priznaky i po roce...Jinak preji kraaaasnou dovolenou!!!!

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
sandra61 28.11.2007 22:56
RE: RE: Nemoci v Keni  

Maggdo, jak jste tam byli dlouho? A kde jste se pohybovali? Myslím jako spíš v civilizaci nebo mimo? Mám jet v únoru a vzhledem k tomu, že inkubační doba malarie je 7-10 dní, moc se mi do antimalarik nechce. Když mě komár nekousne hned v prvních dnech, měla by se mi projevit stejně až doma.Doporučená očkování mám a plánuju 2-3denní safari, jinak civilizaci.

• Anonym (1)
Maggda 28.11.2007 17:00
RE: Nemoci v Keni  

Dobrý den, v září jsme se vrátili z Tanzánie a Zanzibaru, má matka tam dostala malarii(p. falciparum), byla v dost špatném stavu převoz nebyl realizovatelný na pokoj k nám dorazil lékař, který byl super dostala injekce antimalarika a asi šest infuzi a ještě jsme dostali infuze do letadla. Byli jsme rádi za toho pana doktora, byl sice trošku pod parou ale pracoval dobře :-)jak je to s nemocnicemi nevím.Celá procedůra vyšla na 6 tisíc korun, naivně jsme si mysleli že nám vše proplatí pojišťovna axa asistance.cz. Proto bych všem, kteří nebudou ošetřeni v nemocnici, ale na pokoji doporučila ať se bezpodmínečně dožadují 1)lékařské zprávy z ošetření v zahraničí s uvedenou diagnózou a 2)potvrzení o předepsání antimalarik to vše strojově psáno, ruční písmo s razítkem pojišťovnu nezajímá.Jinak dovolená byla krásná, já jsem antimalarickou prevenci nebrala a nic jsem nechytila.

• Anonym (2)
Shavu
11.05.2007 20:16 194.228.150.***

Ahoj Mileno.No byla jsem s Firo tour a bydleli jsme v hotelu Kenya bay.Je to menší hotel,pro cca.200 hostů.Většinou jde o dvoulůžkové pokoje,mají ale i jednolůžáky.Restaurace se nachází uprostřed zahrady,tedy mimo objekt hotelu.Nutno podotknout,že hotel přímo má asi polovinu pokojů,ostatní jsou v pilehlých patrových objektech.Ale je tam klid a pohoda.Zaměstnanci se očividně snaží o spokojenost svých hostů.Opravdu je všude čisto,funguje i klimatizace,moskitiéry jsou všude.Pokud se chceš podívat na jajich stránky,tak-www.kenyabay.com-uvidíš sama.Očkovaná jsem opravdu nebyla.Myslím si,že s každým očkováním se do těla dostanou i nežádoucí látky.Ani s průjmem tam nikdo z nás neměl problémy.S Firo tourem jezdíme už dlouho a jsme spokojení.Delegát v Keni je Radek a staral se o nás perfektně.Já mám v plánu se příští leden znovu vrátit.Je tam tolik nádhery k vidění,že to myslím bude pár let trvat,než vyměním Keňu za další zem.Tak ahoj

Milena 10.05.2007 17:39
Nemoci v Keni  

Ahoj Shavu ;-) no tak ano chystám se ještě letos ,co nejdříve na podzim,ale nevím,jestli to není brzy,jestli bychom to neměli nechat až na (aspoň) listopad,chceme v říjnu. S jakou CK jsi jela? Opravdu jsi to absolvovala bez očkování? Aspoň zimnici si nechám určitě naočkovat. 8-O Nechceš nám,co ještě nebyli dát do recenzí hotelů ten,ve kterém jsi byla? Prosím ;-)

Shavu
10.05.2007 16:12 194.228.161.***
RE: RE: RE: Nemoci v Keni  

Ahoj Mileno.Taky nám běhaly opice po střeše hotelu a hned po příjezdu jsme byli všichni varováni,abychom nenechávali otevřené balkonové dveře.V hotelových komplexech jsou to totiž snad jediní zloději široko daleko.A že to prý umí pěkně vybílit.Když jsme přijeli do hotelu,potkali jsme kromě jiných i hotelovou stráž ozbrojenou holema.Prý aby nás nerušili místní,z pláže.Aby se nedostali do hotelů.Ale já je viděla v akci právě jen při vyhánění opic z hotelové zahrady.Marně.V každém případě,jestli se chystáš do Keni ještě letos,tak Ti tiše závidím.Já to mám pro letošek za sebou a strašně se mi stýská.Ahoj

Milena 09.05.2007 22:42
RE: RE: Nemoci v Keni  

Savu....máš nějakou vlastní zkušnost? Nebo to byla jsenom škodolibá rada :-D

Shavu
09.05.2007 18:05 194.228.154.***

Tak to si užiješ.Sice se moc nevyspíš,ale zato Ti ty potvory malý,seberou na co přijdou.A to očkování na vzteklinu aspoň dvojitou dávku.Tak se bav.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu