A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

Keňa-září 2009

13.07.2009 16:03:41 | Niculka
Niculka
Zdravím všechny, již po čtvrté, tentokrát v září (6-27) se chystáme do Keni. Nejspíše jen s letenkou - ubytování dle situace Mombasa severní pobřeží. Jinak jsme 2 a chceme navštívit následující parky : Bufallo Springs, Samburu, Shaba, Hellś gate a co dále bude poblíž.Konkrétní trasu až na místě s člověkem který nám organizuje safari při každé návštěvě. Tak jen, kdyby jste měl někdo zájem se přidat, nebo se tam s námi i jen setkat (pojedem i do školičky se školníma pomůckama, nocleh u masajů...) , rádi poskytneme kontakt.
Monika a Monika
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Orin 30.12.2009 15:09:30
RE: RE: RE: kontakt na mistni  

Ahoj, moc ráda bych vám napsala kontakt na známého v Keni, ale nejde sem email napsat. Koukněte na můj a napište mi email, kontakt vám pošlu. Nebo ho zkuste najít na face booku, jmenuje se Richy Saita. Myslím, že přátelé na facebooku je jeho zábava. Ahoj Markéta

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Alena700 29.12.2009 13:06:17
RE: RE: kontakt na mistni  

Jejda, taky bych prosila o kontakt na známého. V první polovině roku 2010 se určitě chystáme do Keni (a Tanzánie), asi jen s letenkou. Díky moc. Alena

chocholoušek
28.12.2009 21:00:32 88.101.136.***
RE: RE: kontakt na mistni  

Dobrý den, začátkem února vyrážíme jen s letenkou do Keni. Chci Vás požádat o zasláni kontaktu na níže uvedenou osobu. Děkuji Tomáš Ledvoň

Orin 18.12.2009 15:08:36
RE: kontakt na mistni  

ahoj holky, byla jsem v Keni v březnu a mám kontakt na známého, žije poblíž parku Amboseli. Napište mi email, pošlu vám kontakt na jeho email. Není problém, on je na internetu každý den. Umí dobře anglicky. Ahoj Markéta :-D

Tereza a Lenka
14.12.2009 21:26:07 82.144.181.***
kontakt na mistni  

ahoj,
chystame se s kamoskou v lednu, od 21.1. na 3 tydny, zatim mame jen letenku do Nairobi, mate nekdo kontakt na mistni, kteri by nam pomohli s ubytkem a presunama? Slysela jsem, ze v Praze zije i Kenan, ktery lidem radi co a jak (rekla bych, ze asi za poplatek), nevite nekdo?
Diky moc
t.

Laďa a Petra 05.11.2009 11:54:35
RE: RE: RE: RE: cena víza  

Poplatky za víza pro turisty směřující do Keni se sníží na polovinu. Toto opatření bude platit od 1.4.2009 až do konce prosince letošního roku. Tento krok, jehož cílem je podpora rodinného cestování, je navíc doplněn zrušením poplatku pro děti do 16 let, které přijíždí do Keni jako turisté.
Cena víza je tedy snížena na 25 dolarů.

jerabinka 04.11.2009 21:12:37
RE: RE: RE: cena víza  

Ahoj Niculko,
za pár dnů odjíždím, jak jsem se dočetla z tvého příspěvku, tak vízum jsi platila 25D. Byla to přechodná cena, nebo prozatím platná. Díky jerabinka

Niculka 16.10.2009 12:10:10
RE: RE: RE: RE: RE: Niculka  

Já mezinárodní očkovák vozím, ale ještě nikdy ho nikdo nechtěl vidět.Ale jistota je jistota.Povinné není žádné, jen doporučují žlutou zimnici.Je to na zvážení jedince podle mě.
my jsme tentokrát na letišti dokonce vyplňovali novej dotazník kvůli prasečí chřipce - ale to byla taková fraška (dokonce ho rozdávají v rouškách)...

Silvina
16.10.2009 10:41:24 88.146.36.***
RE: RE: RE: RE: Niculka  

Díky za podrobnou odpověď.Já totiž když jsem si předběžně volala lékařce, zabývající se očkováním tady u nás v Pardubicích, tak mi najmenovali snad 7 druhů očkování, a mezinárodní očkovací průkaz je prý nezbytnou nutností pro vstup do země.

Laďa a Petra 15.10.2009 22:40:21
RE: RE: RE: Niculka  

My jsme byli v Keni v srpnu 2009 a očkováni jsme nebyli. Vzali jsme sebou několik repelentů ( hlavně aby měl vysoký obsah DEET stačí 50 pct ) proti komárům a repelemt na pokoj do elektriky. Jinak tam moc komárů nebylo. Proti žloutence očkováni jsme a břišní tyfus je nanic, protože tyfus chytne dle hyg. stanice 1 člověk ze 100 tisíc a navíc je účinnost očkování 50 procentní, stojí to kolem 600,-Kč a mělo by se včas dopředu očkovat. Na hygieně nás od toho odrazovali, že to je k ničemu. A co se týče malárie, tak v Keni to je jak chřipka. U nás antimalarika stojí kolem 1500,- Kč a tam 300,-Kč a dají se v pohodě koupit.Někdo tam brel antimalarika preventivně dopředu, ale na netu jsem vyčetl že to dost odrovnává játra a lepší než to brát dopředu, tak to je lepší to chytnout a až potom léčit. Navíc inkubační doba je 8 dní až jeden rok, takže stejně by se to projevilo až u nás a zde by se to v pohodě léčilo. Navíc některá antimalarika vyvolávají depresivní stavy, což na dovolené není zrovna žádoucí :). Delegát říkal, že tam je 7 let a ani on a ani žádná ze zákazníků, s kým mluvil, tak to nedostal. Jediný , co jsme brali tak Lactobacilus, stojí to v lékárně cca 170 Kč/ 100 tablet a bereme to vždy před jídlem kvůli průjmu. Berem to i v Egyptě a od té doby nevíme co to je průjem, ikdyž předtím kolikrát nic nezabíralo ( černý uhlí , tabletky jejich, alkohol prostě nic ). Vždy plácám na jídlo všechno dohromady- jídlo, na to ovoce, na to sladký, na to zmrzlinu a nato pití s ledem a vždy vše OK. Takže já doporučuji neočkovat ( pakliže nebudete spát někde v chýši s domorodci a jíst s nimi ) .

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu