A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

Keňa - prosinec 2008

01.09.2008 12:59:15 | mpik
mpik
Rádi bychom s manželkou "zažili" Afriku. Vybrali jsme si Keňu. Zvažovali jsme i JAR, ale na tu by to chtělo tak měsíc dovolené a my máme v plánu 14 dní. Ty chceme rozdělit napůl na Safari a Indický oceán. Termín: 3. a 4. týden v prosinci (jen 7 dní dovolené). Zatím to vidím na zájezd z Německa s místní CK do hotelu (***/****, polopenze) na pobřeží u Mombassy a na místě koupit 5-7 denní safari (Masai Mara ?). Ale individuální cesta s vlastní letenkou je stále ve hře... Prosím o vaše zkušenosti, rady a tipy ohledně cesty, ubytování, očkování, míst k navštívení, cen, odkazy na webové stránky a cestopisy, atd. Nebo plánuje někdo stejnou cestu? :-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Nikki 05.01.2009 16:14
RE: CK  

Filip a Renata:
dejte vědět jak fungovali náplasti proti hmyzu!!
Šťasnou cestu :-)

Piitulka
03.12.2008 14:01 90.177.234.***
Taky letíme  

Taky letíme 22.12 2008 .Už se nemůžeme dočkat. Letíme jen na letenku a budeme se snažít Keňu projet s návštěvou Tazmánie:)

• Anonym (1)
juhehle 16.11.2008 08:29
RE: RE: JAMBO  

sisidajda:Ahojda..tak mail jsem jiz poslala asi pred mesicem..nevim kde se stala chyba...Uz sa vam to pomalu blizi...jen tise zavidim...pa

• Anonym (1)
Filip a Renata
23.10.2008 22:58 85.70.211.***
CK  

Ahoj.. My odlétáme 12.1.2009 a už se nemůžu dočkat :) Koupili jsme to od Britské cestovky, mají hrozně levný last minute. Nechali jsme se očkovat proti žloutence a tyfu. Co se týče malarie, objevili jsme super naplásti co odpuzují hmyz, měly by fungovat :-) www.insectrepellentpatch.co.uk
Cestovka: www.WWW.AFRICANSAFARICLUB.COM
Jedeme na 3 týdny do Dolphinu, all inclusive, máme i 3 denní letecké safari do Masai Mara a včetně letenek do Londýna nás to stálo 45000 na osobu 8-) Což je mnohem lepší než např. od Čedoku (27.000/týden) .. ;-)

• Anonym (1)
juhehle 23.10.2008 14:48
RE: RE: JAMBO  

Ahojik,tak vizum jsme meli take predem ale je to zcela zbytecny...dostanete ho na letisti v Keni.Doporucuji jiz vyjet s necim lehkym na sebe jelikoz na letisti v Keni je to des..zadny vzduch a cekaci doba vam pripada nekonecna.Na safari nepotrebujes nic ani ty pevne boty jelikoz stejne budete ve vetsi casti sedet v malym autobuse a volne v safari si myslim ze se pohybovat mezi zviraty nebudete.Tak jedine hygienicke potreby a hlavne neco na prevleceni,budete cele od te cervene hliny.Jinak k teplote..my byli pres vanoce a silvestra a i tak jsme meli ´jeste na veceri i 38 stupnu...opravdu nepotrebujete moc obleceni...pocasi krasne a klima jeste hezci.Docela zavidim..jela bych znova.

dennyro 07.10.2008 22:32
RE: JAMBO  

Jedeme do Keni začátkem ledna, mám dotaz - je lepší vyřídit vízum tady v Praze? V kanceláři nám radí, že to prý stačí na letišti.Aby tam nevznikaly nějaké problémy. Máte někdo zkušenosti s hotelem Neptun Village?
Jak se má člověk vybavit na dvoudenní safari? Hlavně oblečení? Jsou zapotřebí pevné boty nebo stačí sportovní boty? Klesá v noci nějak drasticky teplota?

• Anonym (1)
sisidajda 06.10.2008 11:37

Ahojky,píšeš,že jste byly se synem.Je to vhodná dovča pro puberťáka?Tady někdo psal,že to není moc vhodné pro děti?Jakou zkušenost máš Ty.Rádi by jsme tam vyrazili přelom leden únor.Jestli by Ti nevadilo mohla by si mi poslat mejl na Tebe-měla bych docela zájem o Tvé zkušenosti a rady kam se podívat atd.Díky za odpověď :-)

sisidajda 06.10.2008 11:35

Ahojky,píšeš,že jste byly se synem.Je to vhodná dovča pro puberťáka?Tady někdo psal,že to není moc vhodné pro děti?Jakou zkušenost máš Ty.Rádi by jsme tam vyrazili přelom leden únor.Jestli by Ti nevadilo mohla by si mi poslat mejl na Tebe-měla bych docela zájem o Tvé zkušenosti a rady kam se podívat atd.Díky za odpověď :-)

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Niculka 26.09.2008 14:14
RE: Kena bez ubytování  

S tím ubytováním - ono stačí si netu vyhlídnout název hotýlku či lodže a město, když ne celou adresu a to napíšete do víza.Nikdo tam volat nebude,jastli tam budete. (Osobní zkušenost).Jinak o délce dovolené ono i 10 dní je z nouze ctnost. na takovou zemi to chce tak 3 týdny. I tak se vracím s tím, co všechno jsem ještě nestihla.A fěti- to nedokážu posoudit-pokud to nejsouty unuděné děti,co je nic nezajímá, tak to i jde.

Niculka 26.09.2008 14:04
RE: RE: Keňa 2008  

Zdravím Georg Odoro vám zajistí na co si vzpomenete, letecky, dodávku Mitsubishi, jeep..prostě je to na dohodě a kažkýmu udělá cestu,jak se spolu předem dohodnete.
Já letos u něj dávala do kupy cestu na safari na 6 dní. On i poradí- měla jsem něco vyhlídnuto a on věděl, že tam zrovna není moc vody a doporučil něcojiného na trase. Maximální spokojenost.Prostě lze se domluvit na všem.

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu