A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

Keňa-poradí někdo?

11.02.2010 11:04:49 | barcatko
Prosím poradil by někdo podrobnější info naprostému neználkovi, který by prostě jen rád navštívil Keňu a viděl její krásu...

-Představa je pobyt na týden z toho 3 dny Safari.

-Jaká je opřibližná celková cena (doprava, ubytování, jídlo, safari)+ s jakými dalšími výdaji je třeba počítat

-Kde nejvýhodněji koupit-české CK? německé CK? (případně konkrétní typy)

-Kdy je nejlepší Keňu navštívit, nebo naopak kdy určitě ne...

-Do jaké oblast je nejlepší jet, případně kam určitě nejezdit...

Děkuji moc za veškeré rady a porady
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
barcatko
11.02.2010 11:04 194.79.55.***
Keňa-poradí někdo?  

Prosím poradil by někdo podrobnější info naprostému neználkovi, který by prostě jen rád navštívil Keňu a viděl její krásu...

-Představa je pobyt na týden z toho 3 dny Safari.

-Jaká je opřibližná celková cena (doprava, ubytování, jídlo, safari)+ s jakými dalšími výdaji je třeba počítat

-Kde nejvýhodněji koupit-české CK? německé CK? (případně konkrétní typy)

-Kdy je nejlepší Keňu navštívit, nebo naopak kdy určitě ne...

-Do jaké oblast je nejlepší jet, případně kam určitě nejezdit...

Děkuji moc za veškeré rady a porady

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
Bigsun 11.02.2010 15:50
RE: Keňa-poradí někdo?  

Ahoj Barcatko, k Tvým dotazům:
- do Keni se dá jet kdykoli, nejlepší je však prosinec - 1/2března a červenec - září, kdy je období sucha.
- pokud kupuješ zájezd dopředu, jsou německé CK levnější, pokud počkáš na LM dostaneš se i u nás na zajímavé ceny. Já byl na 13 dní za nějakých 21.000,- Kč
- jet na týden je žalostně málo a to i k ceně. Většinu částky dáš za letenku, takže delší pobyt Tě o mnoho dráž nepřijde.
- další výdaje záleží hlavně na tom, kam všude se chceš podívat. Doporučuji využívat nabídky místních, jsou mnohem levnější. Na safari jsme ušetřili nějakých 30% a byli jsme maximálně spokojeni.
Přeji Ti pohodový pobyt plný zážitků a pokud bych mohl ještě něčím pomoci, napiš mi na e-mail na profilu.

petr.31 11.02.2010 21:47
Kdy do Keni?  

Ahoj Barcatko,já byl v Keni loni i předloni a opravdu je týden krátká doba,já byl pokaždé na 15 dní. Určitě jsou lepší německé CK a pokud chceš vidět migraci pakoní a zeber na Maasai Mara,tak je nejlepší doba červenec-září. Zájezdy na safari si kupuj od místních cestovek a ne od té,od které dostaneš materiály na letišti po příletu,jsou předražené. My ušetřili v průměru 200 EUR/os. Nejlepší rezervace je Maasai Mara,tam uvidíš všechna zvířata včetně koček. My byli na 2 denní za 380 EUR/os. 3 denní stála 490 EUR. Pokud bys chtěl,mám tu pár fotek. Ještě jsme byli na 4 denním Tsavo East,West a Amboseli za 420 EUR,to bylo taky fajn. Byla to moje nejlepší dovča. Já osobně jsem byl přes agenturu rudolfreisen.cz a konkrétní cestovky byly Jahn Reisen a ITS. Pokud by tě ještě něco zajímalo,klidně se zeptej ... Petr

srneccka
12.02.2010 14:03 194.107.0.***
RE: Kdy do Keni?  

Ahoj, chtěla bych poradit, od koho na pláži bych měla koupit zájezd Maasai Mara. Jaký je jeho průběh a čím a jak dlouho se tam jede? Jak je to náročné? Chodí se tam někde pěšky? Děkuji.

Bigsun 12.02.2010 17:53
RE: RE: Kdy do Keni?  

Ahoj, záleží odkud chceš cestovat, předpokládám, že z pobřeží. V Mombase i několika menších městech jsou místní kanceláře, jde se poptat i přímo na pláži, kde seženeš prakticky vše. Ne Nyali pláži (u hotelů Reef, Mombasa Beach, Bahari...) se pohybuje Bruno (jméno kolegy si bohužel již nepamatuji) a ten má dokonce i knihu spokojených zákazníků včetně Čechů.
- z Mombasy se na Maru létá, většinou jsou to malé České stroje pro nějakých 25 lidí a doba záleží na počtu přistání a dobírání cestujících.
- většina safari je z auta, občas se dá vystoupit, ale chození si moc neužiješ. Záleží na řidiči, někteří nedovolí ani vystoupit.
- průběh záleží na počtu dní. Ranní safari, dopolední a podvečerní, mezi tím jídla a ubytování
Užij si dovču a nedrbej koťata.

srneccka
15.02.2010 13:14 194.107.0.***
RE: RE: RE: Kdy do Keni?  

Děkuji za krátké info. Jedeme do hotelu Kenya bay.. Od CK jsou prý Safari předražené. Rády bychom sehnaly s kamarádkou co nejméně náročný výlet za slušnou cenu, ale bojíme se koupit zájezd přímo na pláži. Jak toho Bruna poznáme?:)

Bigsun 15.02.2010 18:42
RE: RE: RE: RE: Kdy do Keni?  

Prejte se a na někoho a rychle se doptáte. Pokud chcete mít jistotu, nechte se zavézt do kanceláře (většina z nich má nějaké sídlo). Prvně jsem měl také obavy, ale vše bylo OK. Dokonce jsem neslyšel (s vyjímkou delegátů, kteří straší, aby prodali své předražené zájezdy), že by měl někdo problém a myslím, že ani tady v diskusích nikdo nic takového nepsal. Jsem přesvědčen, že nebudete první.
Skutečně, ať to bylo safari, domluvený prodej nebo třeba průvodce do Bombolulu, vše klaplo a byli naprosto přesní.B

Dionys
17.02.2010 18:42 85.207.212.***
RE: RE: RE: RE: Kdy do Keni?  

Ahoj Srneccko,
my byli v Mombase vloni a zajezd na safari jsme take kupovali na plazi a bylo to OK. Jak pise Bigsun - pocatecni obavy taky byly, ale vsechny slibene sluzby probehly tak, jak mely, chlapci byli spolehlivi. My kupovali od Joela, mohu doporucit.

Preju krasnou dovolenou, Kena je uzasna:-)

Denisa

PAULA-espaňa 05.03.2010 21:00
Hoří - potřebuji poradit!!!!!  

Jsem Paula žiji ve Španělsku.

Než se dál rozepíši pořádně , tak začnu stručně: hledám někoho s kým bych si popovídala o státě Keňa, máme plán s manželem v květnu - červnu na 20 dní do Afriky, dost cestujeme. Týdne a něco poznávačka po Keni a pak týden na ostrově patřící Africe Mauricius nebo další. Ostrov to si seženu info sama, ale zajímají mě kam přesně do Keni, manžel tam byl jednou ale i tak hledáme info!

My co jsme si vyžádali od cestovky tak nám to nabídli za nehorázné peníze, tak jsem to pozastavila a řekla jsme si že něco najdu sama a tak nám napadla jedna věc, že by jsme jeli bez cestovky a organizace! Ted turecká letecká spol. nabízí ze Španěl do Nairoby letenky za 400- 500 eu na osobu tam i zpět, což je krásná ceny ale potřebujem z organizovat kam pojedem po Keni (deset dní) říkali jsme si, že tři dny první v hlavním městě a pak že tam budem hledat různé výlety. Samo spíme v hotelu, čundráci nejsme ale i tak bych byla ráda za každou radu, či pokud někoho znáte předat mu psaní a ráda si přečtu rady- odkazy.

na oplátku Vám můžu poradit ze Španělskem : http://misspaja.sblog.cz

Děkuji moc!!! Prostě hledám info!!!!!!

• Anonym (1)
srneccka
12.03.2010 11:05 194.107.2.***
RE: RE: RE: RE: RE: Kdy do Keni?  

Ahojte všichni, tak jsem se ve středu vrátila z Keni - hotel Kenya bay beach. Všechno bylo super. Zájezd na Safari jsme si koupily s kámoškou od kluků z pláže - od Jamese. Byla jsem nadšená. Pokud bude někdo chtít poradit, piště.:)

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu