A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

Keňa-poradí někdo?

11.02.2010 11:04:49 | barcatko
Prosím poradil by někdo podrobnější info naprostému neználkovi, který by prostě jen rád navštívil Keňu a viděl její krásu...

-Představa je pobyt na týden z toho 3 dny Safari.

-Jaká je opřibližná celková cena (doprava, ubytování, jídlo, safari)+ s jakými dalšími výdaji je třeba počítat

-Kde nejvýhodněji koupit-české CK? německé CK? (případně konkrétní typy)

-Kdy je nejlepší Keňu navštívit, nebo naopak kdy určitě ne...

-Do jaké oblast je nejlepší jet, případně kam určitě nejezdit...

Děkuji moc za veškeré rady a porady
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Honza
06.10.2011 10:41 89.176.183.***
CK Keňa Safari  

Ahoj, doporučuju CK Keňa Safari :-)

Byl jsem s nimi v Keni a vše v pořádku. Mají krásné hotely i soukromé resorty na Diani Beach. Mají české delegáty, kteří tam trvale žijí a mají velmi osobní přístup ke klientům. Mají také vlastní vozový park a skvělé ceny. Nabízejí spoustu safari výletů i jiných aktivit.

Doporučuju se podívat na jejich nabídku na internetu. www.kena - safari .cz :-)

• Anonym (3)
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
02.10.2011 08:34 147.32.195.***
Re: Vakcíny??  

Ockovani proti zloutence se doporucuje snad do kazde zeme. A nepochybuju, ze se doporucuje i treba japoncum, kteri leti k nam :). Asi bych doporucil silna antimalarika, ale jen jako pohotovostni lecbu. Ne brat preventivne. Cestovka neznamena zaruku, ze se Vam po necem v hotelu nemuze udelat velmi zle.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Rika1 01.08.2011 13:02
Keňa - kdy, jak, kam?  

Zdravím všechny,

už dlouhou dobu zvažuji dovolenou v Keni a pročetla jsem již několik příspěvků, které tu jsou, přesto mám stále několik dotazů, se kterými mi, doufám, můžete pomoc:

Četla jsem o období deštů a také o imgraci zvířat, proto bych se chtěla zeptat, ve kterém období je nejlepší do Keni jet a proč?

Dále je lepší si zaptatit pobyt u cestovní kanceláře (je lepší česká či německá - jaká?) nebo si jej organizovat sám (koupit letenku, shánět ubytko, kdybychom přiletěli do Nairoby, jak se dostat a za jakou cenu k plážim v Mombase atd....) Dočetla jsem se, že výlety jsou lepší koupit až od "beach boys". Organizují i výlety letecky? Je to s nimi "bezpečne"? Která rezervace stojí opravdu za vidění (Masai Mara, Tsavo, Amboseli atd)? Chtěla bych, abych měla možnost vidět hlavně kočky, ale i zebry atd :-)

Také váhám, zda zvolit severní či jižní pobřeží? Četla jsem, že severní pobřeží je více "turistické", můžete navštívit města, více zábavy atd, ale jižní je pry více "keňské" a klidné. Naproti tomu jsem se tu u někoho v příspěvcích dočetla, že asi nejkrásnější pláž je ve Watamu, což je severní. Píše se pěkně i o Diani Beach či Bamburi, ale to spíše v odkazech cestovek.

Budu moc vděčná, za cokoli, co mi můžete poradit.

Předem díky moc všem

• Anonym (2)
Macatova 01.08.2011 11:38
Re: Vakcíny??  

nejsem si jista, ale mělo by být asi očkování proti žloutence typu B. Taky se chystám do Keni a nevím zdali je toto vše nutné když se cestuje s cestovní kanceláří?Poradí někdo?Díky.

Idris 29.07.2011 22:29
užitečné info  

Ahoj všem, může mi někdo poradit - jsem asi trochu nemožná. Na začátku průvodce je lákavá nabídka
"Stáhněte si naší PDF brožurku, vytiskněte, přehněte, sešijte, vložte do folie a přibalte ji s sebou jako věrného rádce."
jenže já nevidím, kde ji stahnout :-\ pomozte prosím

Miro
10.05.2011 18:52 80.82.146.***
Vakcíny??  

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli při cestě do Keni používali nějaká antimalarika, či nějaké jiné vakcíny, proti tamním nemocem :)

• Anonym (1)
Monika Machková
31.03.2011 11:55 90.176.153.***
Keňa - rady  

Dobrý den,
ráda se podělím o zkušenosti, my jsme byli v Keni na počátku března t.r., oblast Watamu beach. Vřele doporučuji, krásná bílá pláž lemující zátoku, takže žádné velké vlny, příjemný vítr, který zmírňuje vedro, lze si půjčit surf, jet lodí na potápění, rybolov s místními rybáři...jinak nelze opomenout safari, minimálně dvoudenní, neboť jen cesta na safari trvá 3-4 hodiny, cesty jsou krkolomné, žádnou asfaltku nečekejte..safari stojí za to, my byli na Tsavo Est a Tsavo owest, nezapomenutelné zážitky. Je rozhodně lepší objednat si safari u místních, ale pozor..beach boys jsou dotěrní, je lepší mít kontakt přes někoho..my měli 2-denní safari za 100 eur včetně ubytování a jídla, zatímco naprosto stejné safari měl i Exim tour, ale za 275 eur. Mohu dát kontakt na George: 00254726826884, mluví dobře anglicky i italsky a zejména je zcela spolehlivý, má spolu řidiče a poskytl nám bezchybný servis. Dále mohu doporučit safari moře, 1-denní za 100 eur včetně obědu, langusty a jiné mořské plody.
Ubytování lze sehnat snadno a levně, my byli ubytováni v krásném bytě, který vlastní Italové jako letní sídlo, lze jej sehnat i za 20,- eur na osobu a den, stejně tak hotely a lodge, tam se dostanete na cenu cca 40 - 50 eur za pokoj na den vč. snídaně). Takže pakliže cestuje více lidí, rozhodně se vyplatí.
Letenku jsme měli od Exim tours. Keňu vřele doporučuji. Monika

• Anonym (1)
Monika Machková
22.03.2011 10:37 88.146.65.***
RE: Vrátila jsem se z Keni  

Dobrý den, využiji Vaší disponibility..:-))...potřebovala bych vědět, zda lze v Mombase nebo někde u pobřeží možné na místě najít ubytování vhodné pro Evropany, tedy raději v hotelu...děkuji za případné info. Monika

Monika Machková
22.03.2011 10:28 88.146.65.***
RE: RE: RE: Kena - praktické informace  

Dobrý den,
právě jsem se vrátila z Keni s Exim tours a potřebovala bych radu, je možné v případě, že bych se do Keni podívala sama bez ck, sehnat nějaké levné ubytování přímo v Mombase, lépe v hotelu, budeme 2 a bez problémů se domluvíme anglicky i jinými jazyky. Moc děkuji za radu, Monika

Ivona
09.03.2011 20:27 88.100.110.***
RE: výlety  

Ahoj, byli jsme ubytováni ve stejném hotelu. Místní animátoři pořádají výlet do školy a vesnice - bylo to moc zajímavé. Taky výlet na hadí farmu, na tomhle výletu jsem ale nebyla. V hotelu Sentido Neptune Village byli ti nej animátoři, jaké jsme kdy viděla. Jinak doporučuji výlet plachetničkou - katamaránem na útes během odlivu - skvělé pozorování podmořského světa - plachetničky kotví na pláži u hotelu a starají se o ně beach boyové. Pokud s některým z beach boyů navážeš přátelství, určitě tě rád vezme do své rodné vesnice. Bude ale rád, když mu něčím přispěješ. Jsou moc chudí a turisté z Evropy jsou pro ně dobrým finančním nebo materiálním přilepšením.
Přeji pěknou dovolenou!

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu