A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

Keňa-poradí někdo?

11.02.2010 11:04:49 | barcatko
Prosím poradil by někdo podrobnější info naprostému neználkovi, který by prostě jen rád navštívil Keňu a viděl její krásu...

-Představa je pobyt na týden z toho 3 dny Safari.

-Jaká je opřibližná celková cena (doprava, ubytování, jídlo, safari)+ s jakými dalšími výdaji je třeba počítat

-Kde nejvýhodněji koupit-české CK? německé CK? (případně konkrétní typy)

-Kdy je nejlepší Keňu navštívit, nebo naopak kdy určitě ne...

-Do jaké oblast je nejlepší jet, případně kam určitě nejezdit...

Děkuji moc za veškeré rady a porady
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Jitka 19.10.2017 16:00
Re: Igelitové sáčky  

Letěli jsme s nimi z Vídně do Addis Ababy a pak do Mombasy a zpět. Flotilu nemají vůbec na špatné úrovni, na všech 4 letech jsme měli nová nebo skoro nová letadla. K personálu bez připomínek, letušky slušné a pěkné, piloti letěli a přistáli dobře. Jídlo nic moc, spíš horší průměr. Neobjednávejte si sea food, jídlo smrdělo. Pití docela šidili, poprvé přišli až po delší době po startu, vyschnout nás ale nenechali. Pokud požádáte, i vám dají velkou láhev vody (na tajnačku) - jako první záchrana na letišti, kde nebylo co koupit k pití dobré. Zdarma sluchátka (každý měl před sebou monitor) a deka při delším letu.
První přílet do Addis Ababy - nevpustili nás do tranzitu, ale rovnou do spodního patra ke gatům k odletu do Mombasy. V tom prostoru si nebylo možno koupit pití ani jídlo, záchody megahnusné. A nebylo si pomalu ani kam sednout, spousta lidí musela při čekání na odlet stát nebo seděli na zemi.
Na cestě zpět nás do duty free zony vpustili, dalo se tam koupit i něco k jídlu (dost drahé) a za docela dobrý peníz i pití. Záchody o chlup lepší. A totální chaos při odbavení k dalšímu letu, vůbec to kapacitně nezvládali.
Na to, že se chlubí tím, že jsou nelepší aerolinky v Africe, tak zázemí na letišti tedy nic moc.
A co se týká teploty, tak v srpnu bylo v Addis Ababě zima jak v psírně a lilo. Jak je tam teď nevím, ale určitě si vemte s sebou aspoň mikinu. Přibalila bych si i nějaké sušenky a spousta lidí si kupovala ve Vídni balenou vodu do letadla, asi věděli, že se v Addis Ababě jinak nenapijou.
A vzala bych si s sebou i nějakou desinfekci na ruce. Na Madagaskaru je mor, jestli si pamatuji dobře, tak odlet do Antanariva byl kousek od gatu do Mombasy, i snad tam se objevil nějaký nakažený člověk. Tak je tam nyní zvýšená kontrola. Tak by nějaký Detol vůbec neškodilo použít.

S manželem jsme si říkali, pokud bychom mohli příště letět s nějakými lepšími aerolinkami (Turkish Airlines nebo Emirates), tak bychom jim dali přednost i za cenu trošku vyšší ceny. Pokud by ale letenky s Ethiopian byly výrazně levnější, tak bychom si nimi zase klidně letěli, přežít se to dalo.

Neregistrovaný uživatel
19.10.2017 11:25 78.45.181.***

Mohu se zeptat jaký byl let s Ethiopian Airlines? letíme s nimi za 14 dní. Díky Marek

Jitka 18.10.2017 16:10

Teď to čtu na netu.. platí to od 1. 9. 2017, my se vrátili do Čech 30. srpna.
Takže pardon za mystifikaci. Akorát někde píšou tašky, jinde tašky a pytlíky.
A pokud jsou za nalezení plastové tašky tak vysoké pokuty, nebrala bych to na lehkou váhu. Úplatkářství tam jen kvete, budou to mít na letištích (a nejen tam) jako sport, aby co nejvíc za přestupek vyinkasovali.

Nedovedu si ale přestavit, jak to budou dělat v praxi, do čeho chtějí balit věci a potraviny a jak jsou na to obchodníci připravení.

My si všechno prádlo i věci s sebou balíme do velkých plastových pytlů, konkrétně na této dovolené se nám to vyplatilo, protože obsluha letiště nechala naše tašky stát v Addis Ababě dlouho na dešti, cestovní tašky byly durch. Jen díky těm pytlům jsem sušila po příletu jen zavazadla. Do igelitky balíme i kosmetiku, aby se nám nevylily šampony do oblečení na dlouhou dovolenou. Takže nyní už se nesmí brát ani to...

Neregistrovaný uživatel
18.10.2017 09:50 194.213.207.***

Dobrý den,
v Keni je nově zakázáno vyrábět, používat nebo dovážet plastové sáčky a tašky.
Podle nového zákona hrozí v případě provinění pokuta 800 000 Kč nebo vězení až na dobu čtyř let. Polyetylenové obaly všeho druhu je třeba při příletu do země odevzdat, respektive pro uložení přepravovaných věcí využít obal jiného typu.

Jitka 17.10.2017 17:03

Z Keni jsem se vrátila koncem srpna. Nevím, proč by měl být problém s dovozem pár pytlíků bonbonů, to jim je šumák ... Pokud toho nevezete 20 kilo, tak je jim to jedno.
A jestli jim chcete udělat radost něčím užitečným, tak naberte propisky. Nemají je do sbírky, ale opravdu s tím píšou a mají jich nedostatek. Kosmetiku. Opět - ne na parádu, ale místní jsou velmi chudí a i zbytek sprcháče odlehčí jejich rozpočtu. A jeden místní chudý pán si nám řekl i o ponožky.
A co se týká té kosmetiky, určitě najdete v hotelu v koupelně lahvičky a malá mýdla. O to si mi řekli místní na konci našeho první pobytu, tak jsem jim je sbírala na safari a pak v dalším hotelu na pláži a než jsme odjeli, tak jsem poslala děti, ať je rozdělí mezi ženské, co prodávaly na pláži. To bylo radosti.

Jediné doporučení: nesbírejte na pláži mušličky a nenaberte si ani písek na památku. Po tom jdou. Mají to tam na rentgenu jako sport. Za mušle je šeredná pokuta a my se kvůli písku na památku pěkně zapotili. Nakonec jsme se vyškemrali bez pokuty, slečna za rentgenem loudila kafe, ale to jsme neměli. Tak pozor na to.

Neregistrovaný uživatel
16.10.2017 21:44 109.81.214.***
Igelitové sáčky  

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, byl letos někdo v Keni? Jak je to s kontrolou na letišti? Jedná se mi o plastové sáčky ( sladkosti pro děti ). Děkuji

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
01.04.2016 19:13 78.102.229.***
Re: Fotky.  

Zdravím, můžete mi poslat na email jirikropfel@seznam.cz nějaké fotky z hotelu z areálu a safari chceme tam letět v červnu. Děkuji J. Kröpfel

• Anonym (1)
Richardsafar 21.09.2012 17:26
Cena Safari  

Jinak jsem si zjištoval cenu safari přes tanketours a vychází na 4 osoby 33000 Kč třídení savari tsavo amboseli s plnou penhzí. To znamená že 8000 na osobu.

• Anonym (1)
  • Anonym (4)
Richardsafar 21.09.2012 17:25
Keňa  

ahoj má někdo zkušenost s cenami last minute do Keni v lednu či prosinci. Současná cena last minute se pohybuje od 18000 Kč až do 23000 Kč. Pokud koupím zájezd dopředu vychází to teď na nějakých 27000 až 33000 Kč. Rád bych počkal do prosince a pak něco koupil třeba týden před odjezdem, ale mam strach že v tomto termínu budou hotely vyprodané. Zajímá mě Diani sea resort. Samozřejmě se bavíme o pobytu minimálně s polopenzí okolo 9 dnů. Mě by vyhovovala cena do 20000 Kč. Snad to není naivní.

• Anonym (1)
Volu 23.04.2012 18:10
Re: Keňa-poradí někdo?  

Ahoj! Jet na týden do Keni, pokud to není spojeno s jinou návštěvou při cestě, je naprostá blbost. Minimální pobyt s českou CK je tuším 11 dní a je to vše "v poklusu" a člověk se nestačí ani rozhlédnout. Potom jede člověk domů a má o Africe buďto zkreslené, ale spíše žádné představy. Stojí za úvahu využít německé CK, které pořádají až 16-ti denní zájezdy. To je již dostačující. Musíte mít na paměti, že do doby zájezdu se započítává i doba na cestě a ta je v případě Keni minimálně 1 den. Cesta s německou CK však vyžaduje určitou jazykovou vybavenost.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu