A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

Keňa-poradí někdo?

11.02.2010 11:04:49 | barcatko
Prosím poradil by někdo podrobnější info naprostému neználkovi, který by prostě jen rád navštívil Keňu a viděl její krásu...

-Představa je pobyt na týden z toho 3 dny Safari.

-Jaká je opřibližná celková cena (doprava, ubytování, jídlo, safari)+ s jakými dalšími výdaji je třeba počítat

-Kde nejvýhodněji koupit-české CK? německé CK? (případně konkrétní typy)

-Kdy je nejlepší Keňu navštívit, nebo naopak kdy určitě ne...

-Do jaké oblast je nejlepší jet, případně kam určitě nejezdit...

Děkuji moc za veškeré rady a porady
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Alfred
21.12.2010 08:39 147.32.206.***
RE: RE: RE: Watamu beach a safari  

Odhadl jsem delku letu jen podle vzdalenosti na mape. Je to mnohem vic jak 2x dal, nez jsem letel ja (2h). Ktery hotel to je? Ja jsem byl v hotelu u vodopadu. Nevim jestli jsou lepsi, ale drazsi hotely jsou o kus dal v nejake rezervaci. Maji tam jezirko, kam chodi zver pit. Zni to dobre,je to hezke, ale sloni pak troubi celou noc a po chodbach behaji opice a snazi se otevrit vsude mozne dvere ci okna (i maly svetlik do koupelny), takze porad nejake lomcovani :). Vecer se mesteckem prochazeji vic jak 50 clene tlupy pavianu :). U Vict Falls je hodne rizikova oblast, ja osobne jsem antimalarika mel, prvni noc jsem spolehal na sit v oknu a byl jsem zestipany az hamba. Pres den daji komari klid.

jena19
20.12.2010 16:37 94.113.96.***
RE: RE: Watamu beach a safari  

díky za informace,beru si je vytištěné s sebou.Já raději antimalarika budu brát, bohužel osobně znám dvě paní, co si dovezly nemoc z Keni a byly "jen" v hotelu a půl dne na safari. Náhoda je blbec :-(
K vodopádům se těším, mám tam kontakt, který nám vše už zajišťuje, jen mě překvapila délka letu, asi záleží na typu letadla. Ale budeme tam přes noc prý v nejlepším hotelu na místě, tak jsem zvědavá.
Ještě dotaz k penězům: beru si dolary, ale prý v oblasti Malindi a Mombasy dávají přednost euru? Nevíte někdo?

Alfred
19.12.2010 10:30 147.32.206.***
RE: Watamu beach a safari  

Trosku me prekvapuje vylet z Keni k Vict falls. Osobne to odhaduji na cca 5 hodin letu. Turisti tam ted skoro vubec nejezdi, takze hotely jsou prakticky prazdny (6-10 lidi na jeden hotel pro 400). Detsky prodavaci cihajici za vjezdem do hotelu jsou asi nejvic otravni na svete, arabske moresy jsou proti tomu nevinny usmev. V samosce o velikosti alberta meli jednu lahev vody a jedny susenky. Kasy jsou uplne prazdne, v podstate necejkte, ze Vam nekdo neco bude vracet. U Vict falls si vemte plastenku, ale predevsim vode odolny fotak, nebo nejake podvodni pouzdro. U vodopadu doslova prsi ze vsech stran (i zespodu). Na strane Zimbabwe, kdyz vylezete ze vchodu do arelu a pujdete pravo podel plotu, tak Vas silnice dovede cca 50m za usti vodopadu. Voda tam neni ani moc u brehu prudka. Asfaltka pak vede dal proti proudu aa po nejake dobe se u silnice vyskytnou nadherne obrovske Baobaby. Jsou tam vsude cedule pozor divocina atd. V kazdem pripade pozor, pokud se z asfalkty nedke po pesine vydate k vode (cca 10m). muzou tam byt hrosi a krokodyly. Nepotkal jsem, ale vsude tam jsou varujici cedule :). Cca v puli cesty (v Zimbabwe mezi letistem a vodopady je po prave strane farma, kde chovaji slony a organizuji i projizdky na nich. Jinde se da sehnat jeste prochazka se lvy (koukaji na Vas jak na chutny biftek). I projizdka po rece na vodopady je prima, minimalne plno hrochu. U nas s malarii dost strasi. V JAR mi emigrant od nas z \'68, co tam dela pruvodce rikal, ze kazdy rok vyrazi 5-6x do epidemickych (malarickych) oblasti, pouziva jen sprej a nikdy malarii nemel. Pry ji ma jen jeden komar z milionu. Horsi je, ze v JAR se legalne jeste pouziva DDT,takze buh vi, co v tom spreji mel :).

• Anonym (1)
Blanka Moutelíková
15.12.2010 20:51 84.42.153.***
RE: RE: Kena - praktické informace  

Dobrý večer letíme 12.1. 2010 do Keni konkrétně do Nairobi.Chceme trochu poznat Keňu.Budeme tam 12 dní čistého času.Kdy přesně letíte vy?

jena19
13.12.2010 21:27 94.113.96.***
Watamu beach a safari  

Za dva týdny jedu do hotelu Ndovu beach village, budu dva dny na safari Tsavo East a na místě si koupím výlet k Viktoriiným vodopádům. Máte s tím někdo zkušenosti?
Očkování jsem stihla žloutenky A+B, tyfus a žlutou zimnici. A budu raději jíst Malaron, kamarádka je lékařka na infekčním a potvrdila mi nárůst pacientů s malárií a prý to není žádná legrace. Původně jsem je chtěla jen vézt s sebou.

Díky za případnou radu s těmi vodopády.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
berdik 05.12.2010 16:10
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kdy do Keni?  

Ahojky, v lednu jedu s přítelem do Mombasy a sháníme co nejvíce informací. Chceme na safari a trochu rybařit. Jak to funguje s kupováním zájezdů na plážia kolik to tak stojí? Napiš, prosím, všechno, co Tě napadne. Dík Dášula

• Anonym (1)
berdik 04.12.2010 16:43
RE: Kena - praktické informace  

Ahojky, v lednu s přítelem jedeme do Keni a vůbec nevíme, co nás čeká. Máme jen letenky, vše si chceme projet a zařídit sami. Předem moc děkuji za jakékoliv informace a kontakty, popř. doporučení. Dáša

PAULA-espaňa 26.11.2010 19:29
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Kdy do Keni?  

Pro Jitku : promin četla jsem vzkaž až ted|:dělá se to v každém skoro městě : organizacion mundial de la salud, tam zajdi a oni ti řeknou co a jak, jaké vakuny, kdy a pak kartičku ti vystaví, manžel neplatil nic, já jen menší taxu, jelikož před tím jsem nebyla očkovaná, jinak zde neplatíš za ty očkovací látky. Více písni do vzkazníku !

Majhy 26.11.2010 19:16
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Prosím o radu  

ok,omlouvám se....špatně jsem to pochopil.

admin2 26.11.2010 12:33
RE: RE: RE: RE: RE: Prosím o radu  

Zdravim, majhy prosim registrujte se a uvadejte kontakt na sebe na profilu - zde by se nemel objevovat.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu