A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

Keňa leden 2009

07.10.2008 22:41:51 | dennyro
dennyro
Jedeme do Keni začátkem ledna, mám dotaz - je lepší vyřídit vízum tady v Praze? V cestovní kanceláři nám radí, že to prý stačí na letišti. Aby nebyly nějaké problémy. Máte někdo zkušenosti s hotelem Neptun Village?
Je zapotřebí s sebou mít boty do vody?
Jak se má člověk vybavit na dvoudenní safari? Hlavně jaké oblečení? Je nutné mít s sebou pevné boty nebo stačí sportovní? Klesá v noci nějak drasticky teplota?
Někdo psal, že jsou nepříjemné opice. Co třeba pavouci nebo hadi? Na co by si měl člověk ještě dát pozor? Jaký máte názor na očkování proti vzteklině?
Děkuji za odpovědi

Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Jožko
27.03.2009 14:10:13 195.28.72.***
RE: Keňa 2009  

Podľa písomného oznámenia CK African safari Club AG Schweiz (jeden z najvaäčších touroperátorov na Keňu), ktorí poznajú mnohí českí a slovenskí turisti, včera 25.3.2009 skrachoval.
V obľube boli ich výhodné Last moment ponuky s odletmi z Rakúska a Nemecka do Mombasy.

Pokiaľ mal niekto cez nich zakúpený zájazd, môže si upaltniť refundáciu zaplatenej ceny u ECP v Mníchove.

• Anonym (1)
  • Anonym (4)
zrzek 22.01.2009 16:12:30
Keňa 2009  

Ahojky, my jsme se vrátili z Keni teď a vízum jsme vyřizovali na místě a úplně bez problémů. Boty do vody určitě, je tam spousta vodních ježků. Opice jsou fajn, my se s nima skamarádili a nosili od všech jídel něco. Ale pozor na banány - ty cítí na kilometry. A na safari na den triko a kraťasy a na noc dlouhý rukáv a nohavice. Boty spíš zenisky, ale já měla přes den i žab´ky. A pozor na komáry - repelent, ale spíš je láká - můj dojem. Užij si to :-D

• Anonym (1)
  • Anonym (6)
Orin 20.01.2009 15:36:55
RE: RE: RE: RE: Keňa leden 2009  

Ahoj, prosím o info : jaké je nejlepší období na návštěvu safari? Někde se uvádí červen a červenec, jinde září a říjen. My jedeme koncem února nebo začátkem března a rádi bychom viděli víc než jednu žirafu. :-| Ještě bych se chtěla ujistit, zda je opravdu lepší koupit safari až na místě u místních prodejců na hotelu? Jestli je jistota, že budou safari nabízet. A zda stačí 2-denní Masai Mara nebo lepší 3-denní? Pak bych ráda ještě do NP Amboseli, a jestli stojí za to vidět NP Nakuru? Moc děkuji za rady. Hezký den. :-D

• Anonym (5)
Muzungu 17.10.2008 21:48:01
RE: RE: RE: Keňa leden 2009  

Jeste k tem kartam: nase karty funguji v bankomatech normalne.Supermarket Nakummatt je tez akceptuje,taktez lepsi restaurace mimo hotely. Z hotelu zminovany African Safari Club,Serena Beach,Neptune,White Sands,Travellers Beach,Voyager,Nyalli Beach. Hlavne nespoustejte kartu moc z dohledu.

• Anonym (5)
  • Anonym (2)
Muzungu 17.10.2008 21:31:02
RE: RE: RE: Keňa leden 2009  

Finance:Prijde na to kam jedete. Myslim ktery hotel.Praxe je vetsinou takova,ze se jednou tydne plati utrata v hotelu kde bydlis. Je mozno i kartou(v hotelech African Safari Clubu) anebo cash.Pokud se plati cash tak je to v mistni mene vyhodnejsi. Penize v hotelu je dost nevyhodne menit-mizerny kurs. Ja s tim problemy(s kursem) nemival,nebot mi sel plat v mistni mene. Jinak primo ve meste je nekolik smenaren a bank. Primo na Severnim Pobrezi,cast Bamburi je pobocka britske Barclays Bank.Je to mezi hotelem White Sands a night clubem Bora Bora.S delegaty moc nepocitejte,nemluvite-li dobre nemecky,nebot jsou to vesmes Nemci.
Doporucil bych tak 1000 Euro celkem na dve osoby.Ovsem pokud mate v planu safari(asi ano!) tak to se plati extra,tudiz bych to asi o 600Euro navysil.
Naraz menit penize nema moc cenu,spis to chce odhadnout spotrebu.Jinak safari koupene u beach boys na plazi je lacinejsi,a klukum nevadi ze je placeno v cizi mene.Je ve stejne kvalite jako safari zaplacene pres cestovku,ve stejnych kempech,at uz na Masaai Mare,Amboseli anebo Tsavu.Nemam momentalne prehled o tom jak moc beach boys prodavaji v soucasne dobe tzv.letecka safari,ale pred par lety byli schopni drzet kolen 35-40% trhu. Jinak letecka safari jsou dobra z duvodu ze clovek prileti az do kempu,neutahany.Das sprchu,obed a odpoledne se muze vyrazit na game drive.Tedy na zviratka....
Ockovani: V Keni je povinne prokazat ockovani proti zlute zimnici pri priletu.Jinak nic.Sice to moc nekontroluji(v Mombase)ale v Nairobi bych to nerisknul.
Zloutenka je doporucena,ale to uz i u nas. Chce to hlavne si dat bacha co jis a pijes. Ale klidne si pribal Immodium,to neuskodi.O antimalarikach jsem se zminoval posledne. Ja to vzdy resil prevenci a to svinstvo nejedl.Nedat komarum sanci bylo heslem po zapadu slunce,o rozbresku.:-D

• Anonym (6)
dennyro 11.10.2008 19:02:06
RE: RE: Keňa leden 2009  

Díky za cenné rady. Mám další dotaz: Prý bývá problém s kreditními kartami. Kolik si tedy máme vzít s sebou? Máme All incl a zaplacené dva zájezdy. Vím, 50 dolarů na vízum a k tomu? Jsou lepší dolary nebo eura? Chápu neměnit vše najednou, ale měnit v hotelu nebo někde jinde, nebo přes delegáta?
Díky

• Anonym (2)
  • Anonym (4)
Richardos
10.10.2008 22:58:46 88.151.81.***
Očkování  

Zdravím,taky v lednu odjíždím s přítelkyní na 14 dní do Keni,může mi někdo doporučit jaký druh očkování by bylo dobré mít?Případně různé prášky?Rád bych se raději vyvaroval problémům.díky :-P

• Anonym (1)
Muzungu 09.10.2008 18:05:13
Vizum Kena  

Vizum se da v pohode zakoupit pri priletu do zeme.Poplatek je 50 USD.Je dobre mit prichystanou 50 dolarovou bankovku,pokud mozno co nejnovejsiho vydani. Do Keni jsem jezdival nekolik let pracovne,pobyval jsem prevazne v Mombase na Severnim pobrezi.Boty do vody netreba,po plazi jsem chodival zasdne naboso,je trba dat pozor na strepy,obcas se vyskytnou.Pokud jde o vylet na reef(opravdu to jde kdyz je hluboky odliv)je zase nutno davat pozor na morske jezky,je jich tam jako naseto.Je lepsi vzit si snorchl ,ploutve a masku,a zaplavat si na reef sam.Nejlepe v dobe tesne pred koncem odlivu.Jo a nezapomenout na tricko.Slunicko se tu fakt snazi. je od brehu vzdalen max 800m,podle lokality.
Na dvoudeni safari si vezmi hlavne fotak,boty jsou dobre sportovni,nase Prestige jsou perfektni.Teplota v noci klesa(Na safari)tak k 18-20 stupnum.Ranni game drive byva dost chladny,je dobre mit lehkou bundu.Pres den teplota vystoupa max na 33-35 st.Na opice bacha,na safari bezpodminecne zavirat(zazipovat stan.Slohnou na co prijdou. Radsi je nekrmit,jsou pak podrazdene a mohou i kousnout(vzteklina).Ohledne hadu: Na pobrezi jsem v podstate na hady nenarazil,smerem do vnitrozemi je to mozne.Na pobrezi se vesmes vyskytuji skrtici,ale uz i ty se pravdepodobne mistnim zadarilo vyhubit.Z hmyzi rise bych si spis dal pozor na komary.Jak znamo Anophelles je prenasecem malarie...Ale dobra zprava je ze neleta pres den,v noci jsem se bud namazal repelentem a vyrazil na pivko v sortkach.Anebo kalhoty s dlouhyma nohavicema,a stejne se musis namazat.O hotelu ti bohuzel nereknu nic,nebot jsem tam nikdy nebydlel.....neni nad vlastni rezidenci za polovic ceny.Jinak pivko doporucuju Tusker Malt.Je to tretinka,v zelene lahvi. Hezky pobyt!!

• Anonym (1)
Niculka 09.10.2008 15:06:52
RE: Keňa leden 2009  

jednoznačně levněji vyjde vízum až tam, i formulář je mnohonásobně jednodušší.Boty do vody-diskutabilní-jak v které části. Na Nyali Beach jsou dobrý. Safari 2 dny - stačí sportovní boty - z auta jdete stejně tak na jídlo a nebo kousek.šortky, triko,na večer mikinu a kalhoty- je chladněji.Pavouci, hadi-to bych neřešila...Vzteklinu nemám - je to o sobním názoru a na zvážení každého...

• Anonym (3)
  • Anonym (3)
dennyro 07.10.2008 22:41:51
Keňa leden 2009  

Jedeme do Keni začátkem ledna, mám dotaz - je lepší vyřídit vízum tady v Praze? V cestovní kanceláři nám radí, že to prý stačí na letišti. Aby nebyly nějaké problémy. Máte někdo zkušenosti s hotelem Neptun Village?
Je zapotřebí s sebou mít boty do vody?
Jak se má člověk vybavit na dvoudenní safari? Hlavně jaké oblečení? Je nutné mít s sebou pevné boty nebo stačí sportovní? Klesá v noci nějak drasticky teplota?
Někdo psal, že jsou nepříjemné opice. Co třeba pavouci nebo hadi? Na co by si měl člověk ještě dát pozor? Jaký máte názor na očkování proti vzteklině?
Děkuji za odpovědi

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu