A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

Kdy na safari

21.06.2007 09:21:03 | Carlos Lomský
Dobrý den,
moc pěkné stránky, od klukovských let jsem chtěl vidět Afriku (na jih od Sahary)zatím jsem byl jen v Tunisku, hezké ale ne Afrika mých snů.A teď k dotazu :mám představu o 2-3 NP z těchto - Samburu,Amboseli,Nakuru a Masai Mara.
1)Jaké období je dobré k návštěvě, to se asi hlavně týká Mary s ohledem na migraci zvěře, ne, že bych si myslel že odejdou všechna zvířata ale raději když jich bude víc než míň.
2)jaká očkování jsou opravdu užitečná, předpokládám tyfus+zimnici
3)Jaká profylaktika proti malárii (jsouli nutná)
4)Jakou cestovku popř. doporučujete a proč, chápu sic zavedený program,ale raději omezím luxus,když více uvidím (pobřeží tak do 3 dnů-jinak raději na safari)a nerad bych odjížděl na oběd "když uvidím smečku hyen hašteřit se u mršiny" , resp. chci říci že zvířata a příroda by měla být prioritou

Dík za odpovědi
Carlos
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Rosina
27.11.2008 13:16 213.220.242.***
NABÍDKA ZÁJEZDU LEVNĚ - SPĚCHÁ!  

S přítelem jsme si koupili zájezd do Keni 9.-17.12., bohuzel z náhlých pracovních důvodů nemůžeme jet ;(. Sháním za nás 2náhradníky, kteří by jeli místo nás za levno, aby jsme nepřišli o peníze úplně a nejel nakonec nikdo. Odlet je z Frankfurtu, cena 24000/os (sleva mozna), ALL INCLUSIVE, hotel na plazi, pobliz Mombasy! V pripade zajmu me kontaktujte na 724 135 492

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
beruna 07.07.2007 11:06
RE: Diskuze  

Máš pravdu,my jsme jim dávali tyčinky co nám zbyli z Kilimandžára,děcka se houpala v korunách banánovníků a bylo slyšet jen JAMBO MAMA,bombonů jsme také měli hodně a nestačili.Dokonce jsme tam nechali nějaké oblečení,sandály,spacák atd.Jsou štastní za vše.

Xena.p
06.07.2007 11:13 88.100.232.***
Diskuze  

Všem co se chystají do Keni bych přála aby byli moc spokojeni jako jsem byla já a aby se jim líbilo.Pokud se chystáte navštívit Masaje, vemte něco pro děti. Mají tam sice někde školy ale nemají papíry a tužky na psaní, nemají vlastně nic. Já jsem tam vezla asi 5o tužek a bylo to málo. Také jsem tam vzla bombony, ale myslím, že jsem měla všeho málo.Při cestí na safari u benzinové pumpy chlapeček prosil o tužku a já ji bohužel měla v kufru auta a nemohla jsem mu ji dát. Bylo mi hrazně při představě co naši malí milánkové dělají s věcmi a jak by si takový malý Kańan té tužky vážil. Tato epizoda ni stále vrtá hlavou. Jinak přeji všem moc hezké zážitky a Jambo.

Maggda 02.07.2007 10:15
RE: RE: RE: safari  

uz :-)

beruna 02.07.2007 09:48
RE: RE: safari  

Ahoj Maggdo,mail bych ti poslala ale bohužel nejsi přihlášená a já nevím kam.

• Anonym (2)
Maggda
29.06.2007 09:28 62.240.182.***
RE: safari  

Původně jsme chtěli na pobytový zájezd do Keňi, ale nakonec vyhrála Tanzánie safari od ESA 4.9.vyrážíme. Nemáte na sebe mail? Slíbila jsem mamce že seženu někoho kdo byl v Tanzánii. Děkuju Magda

• Anonym (1)
beruna 25.06.2007 12:05
safari  

Ahojky,byli jsme v Amboseli o jarních prázdninách zhruba koncem unora,počasí super,spali jsme pod stanem,v Amboseli je hodně slonů,lvice jsme viděli jen zdaleka,hroši,žirafy,zebry,hyena nám čmuchala večer u stanu.Spali jsme přímo v kempu.V dřevěné boudě/což je hospoda/mají výborné pivo.My pak pokračovali na Kili.Další rok jsme byli v Tanzánii i s dětma,opět výstup na sopku atd...hlavně Ngoro-ngoro a Manyara nádherné safari,přibližně ve stejnou dobu.Jinak hlavně očkování:žlutá zimnice,cholera,tyfus,meningokok,proti malárii lariam,jakmile se začne stmívat obléknout na sebe dlouhé kalhoty,košile a nastříkat nebo mazat tetre olejíčkem.Oni ty šmejdi štípou až po setmění.Afrika je nádherná je to uplně jiný svět.

Carlos Lomský
21.06.2007 09:21 62.209.198.***
Kdy na safari  

Dobrý den,
moc pěkné stránky, od klukovských let jsem chtěl vidět Afriku (na jih od Sahary)zatím jsem byl jen v Tunisku, hezké ale ne Afrika mých snů.A teď k dotazu :mám představu o 2-3 NP z těchto - Samburu,Amboseli,Nakuru a Masai Mara.
1)Jaké období je dobré k návštěvě, to se asi hlavně týká Mary s ohledem na migraci zvěře, ne, že bych si myslel že odejdou všechna zvířata ale raději když jich bude víc než míň.
2)jaká očkování jsou opravdu užitečná, předpokládám tyfus+zimnici
3)Jaká profylaktika proti malárii (jsouli nutná)
4)Jakou cestovku popř. doporučujete a proč, chápu sic zavedený program,ale raději omezím luxus,když více uvidím (pobřeží tak do 3 dnů-jinak raději na safari)a nerad bych odjížděl na oběd "když uvidím smečku hyen hašteřit se u mršiny" , resp. chci říci že zvířata a příroda by měla být prioritou

Dík za odpovědi
Carlos

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu