A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

Kam nejlíp?

29.07.2007 09:00:45 | lhfoto
lhfoto
Chystáme se do Keni, může někdo poradit, kam nejlíp? Díky.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
André
08.08.2007 21:44 88.100.244.***
RE: RE: RE: RE: kam?  

ahoj, tak velrybý a delfíní nevim, na to nebyl čas. Priste se chystam na tydenni vylet na lodi - s Mombassy na Sanzibar, Komory, Madagaskar - tam snad neco uvidim. Potapet sem se byl s mistni skolou ktera sidli primo v arealu hotelu shanzu. Ja to moc nemusim, byl jsem jen jednou ale kamerad byl nekolikkrat, udelal si papiry i na nočni potapeni a do vetsi hloubky, byl s toho nadseny. A zrovna tam snama byl i cesky kameraman - Pavel Hovorka - natočil hodně pod vodou a take v okoli hotelu, myslim že 5 nebo sest dokumentu se vysilalo na CT v poradu Objektiv, treba to najdes nekde v archivu CT na netu.
Kousek od hotelu - asi kilometr - je vesnice, jsou tam hospody, kramky a stanky. Prodavaji tam taky safari a je to levnejsi, ale nejspis to je vsechno jen busem/jeepem do Tsavo a nevim jak to je treba s pojistenim. Doporucil bych spis leteckou a pokud chces jen na 3 dny tak do Massai Mara nebo Kimana Kilimandjaro. Podivej se na www.jambokenya.de, pokud trochu umis nemecky tak tam mas popis ruznych safari vcetne fotek kempu, jsou tam nekde snad i kratky videa tech jednotlivych hotelu.
Jeste k dalsim vyletum: Mombasa stoji určite za navstevu, jizda s "matatu", pak si pamatuju diskoteku Tembo, tam to bylo fajn. Seznamil jsem se tam s holkou s personalu tak jsem se podival jak tam skutecne zijou a par dni jsem s ni lital vsude mozne kam se turista jen tak nepodiva, oslava domorodcu, kozi maso na grilu - to bych nedoporucil :-) ale bylo to zajimavy.
Přeju krasne zažitky

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Xena.p
08.08.2007 17:19 88.100.232.***
RE: RE: kam?  

No konci září nevím jaké je počsí. My byli s Firo a ten má první zájezdy až o vánocích. Jak jsem již psala, tak je levnější/nebo alespon to bylo v únoru/koupit zájezdy na safari v ˇCechách.Každá rada je drahá- přímo na místě delegát byl ochotný a schopný zajistit vše podle požadavků ale je to dražší. Byli s máni i takový, kteří si přáli vidět hotel v korunách stromú a delegátovi se to podařilo.Pak je nutné umět anglicky. Nejdelší safari bylo 3 dny, letecky na Masaj Maru a zpět, pak už jen opravdu podle přání zákazníků.Přeji moc hezkou dovolenou.

• Anonym (1)
gucci4me 07.08.2007 09:18
RE: RE: RE: kam?  

Ahoj Andre,

moc děkuji za odpověď. Nejsem typ, který by potřeboval luxus, takže určitě Palm nebo Shanzu bude stačit. Nicméně moře a pláž je pro mne důležitá, protože přeci jen u ní budeme trávit nejméně týden. Out of Afrika zní skvěle, ale jak už jsem psala, máme omezený budget. Tak nevím... Dál bych se zeptala jestli bys doporučil kupovat výlety či safari od beach boys, protože jsou určitě levnější než od cestovek... A případně jestli můžeš doporučit nějaké fakult. výlety? Zvířata miluju, takže Keňa pro mne byla jasná volba. p.s. je nějaký místo fajn na potápění (přip. šnorchlování) a co ty povídačky o velrybách a delfínech. Opravdu se dají vidět? 8-O

Andre
06.08.2007 22:48 88.100.244.***
RE: RE: kam?  

Coral, palm, shanzu atd jsou hotely ASC, tak že docela v poho. pokud potrebujes nejaky luxus tak vem flamingo nebo dolphin. ale pokud ti staci normalni standard - zapadoevropsky - tak shanzu je ok. vsechny hotely jsou propojeny ale hotelovy areal a plaz rozhodne neni to, co by cloveka v kenii melo zajimat...
safari nabizeji hodne ale pokud toho chces videt fakt hodne tak doporucuju "out of africa". je to na tyden, drahy ale neskutecne azitky a litas po cely kenii. rozhodne lepsi investovat penize do safari nez do hotelu, to more si clovek stejne neuzije. rad odpovim na dotazy mam to tam rad a myslim ze se trochu i vyznam :-)

• Anonym (1)
gucci4me 02.08.2007 13:31
RE: kam?  

Ahoj Xeno,

ráda bych využila tvých zkušeností...a zeptala se na následující: S přítelem se na konci září chystáme na severní pobřeží Keni. Vzhledem k příznivým cenám, nejspíše do hotelu Coral Palm beach nebo Shanzu. Nevíš o nich náhodou něco? Dále se chci zeptat na safari. Chceme toho vidět co nejvíc 8-O ale nevím, co všechno se dá za 15 dnů stihnout a co opravdu stojí za to... Uvažovali jsme i o Kili nebo o Viktoriině jezeru. Nevíš jaké jsou možnosti exkurzí-výletů na tyto dvě místa? A dále, které safari by si doporučila? Je jich opravdu hodně a na všechny nebude nejspíš ani čas ani peníze, takže si chceme vybrat to nej. Případně budu ráda, když doporučíš nějaké fakult. výlety, které stojí za to.. Četla jsem něco o krokodýlý farmě a ostrovech okolo Mombasy... 8-) No prostě je toho hodně.. a já nevím co dřív :-D Děkuji moc za jakoukoliv radu.

• Anonym (1)
Xena.p
30.07.2007 18:53 88.100.232.***
kam?  

Ahojky, v Keni jsem byla v únoru a bylo to moc fajn. Byla jsem v hotelu Kena baech v severní části.Jestli jedeš s cestovkou tak určitě stojí za to jet na safari a to na to nejdelší. U nás to byly 3 dny.Jinak je to fajn ale u oceánu jsou velké rozdíly v přílivu a odlivu a to se nedá dost dobře plavat.Safari je skutečně něco úžasného.Jestli chceš vědět něco víc, tak se ptej.Budu se dívat na stránky abych Ti odpověděla.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
lhfoto 29.07.2007 09:00
Kam nejlíp?  

Chystáme se do Keni, může někdo poradit, kam nejlíp? Díky.

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu