A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

JAR

06.03.2009 12:13:50 | fcb
fcb
Ahoj, hledám informace o JAR.Hlavně co se týče půjčení auta, ubytování, národních parků bezpečnosti atd... Byl tam teď poslední dobou někdo ? dík fcb
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Larisa_Neum 08.03.2012 17:12
JAR  

Doporučuji přečíst pár trefných poznatků:
http://www.czechtimes.cz/clanky/285-prace-v-jar

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
delfin_brb 26.07.2009 21:44
RE: JAR  

Jar je trosku dal od Keni a uz neni brezen, ale budiz. Auto se da pujcit, ale doporucuji spis ty s celosvetou pusobnosti, byt to prijde trosku draz. A pozor, jezdi se vlevo. Krom toho mi prislo, ze o dost vic nez u nas nerespektuji cervenou a poodbne zasadnejsi veci (umrti pri nehodach prepocteno na nas je 4x vyssi, takze bacha). Kolik stoji ubytovani v kempu uz nevim, ale to se da najit na intenretu. V beznem slusnem hotelu 3* je to se snidani na nase tak za 1000Kc.Samozrejme jsou levnejsi hotely i zpusoby ubytovani. Pokud jde o bezpecnost, tak vyhnout se centru velkych mest (Johanesburg,Pretoria,..). Obecne cim vic na jich ke Cape townu, tim bezpecneji. Na silnicich je lepsi zastavovat jen u pump. Krom pumpy a zachodu je tam vzdy nejaka restaurace, samoska. Obecne kazde nakupni stredisko ma parkoviste a je obehnane plotem se zavorou a hlidacem, tam se bat nemusis. Potraviny jsou podobne cenove relace, neco je levnejsi, neco drazsi. Maso je relativne levne, zvlast to, co ta stoji sileny penize. Z antilop se tvrdi, ze je nechutnejsi Kudu. V parcich muzes jezdit po silnicich sam bez pruvodce, ale musis byt v kempu, nez ho zavrou. Z auto se samozrejme nesmi lezt (projel jsem 2x kolem 3 lvu v stredne vzrostle trave 2 metry od silnice a videl jsem je az na potreti .. nikdy nevis, co je za nejblizsim kerem). V kempech je v kramech o neco draz (hadam tak 20%), ale zas tam maji obcas veci, ktery v beznem kramu clovek moc nepotka. Pozor na opice (paviany), kradou kde co a neptaji se. U kempu je vetsinou nejaka nadrz, kde se da vecer potkat nejake to zvire. Zalezi trosku na stesti - pasli se treba 4 metry od mne 2 nosorozci a mezi nami totalne zrezly plot,ktery by nezastavil vubec nic, natoz je :). Redukce na zasuvku kupujte az tam. Da se koupit v beznym supermarketu (u nas se neprodava). Oblast Krugerova parku je velmi malaricka. Ale jeden nasinec, co tam zije uz 40 let a dela pruvodce, jezdi nekolikrat rocne do Krugerova parku a protoze antimalarika se daji pouzivat jen 2x do roka, tak pouziva jen repelent a nikdy malarii nemel ... preber si to :).

fcb 06.03.2009 12:13
JAR  

Ahoj, hledám informace o JAR.Hlavně co se týče půjčení auta, ubytování, národních parků bezpečnosti atd... Byl tam teď poslední dobou někdo ? dík fcb

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu