A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

Hadi

18.05.2011 17:59:25 | Imetec
Imetec
Ahoj všem, chystám se na dovolenou do Keni.
Můžete mi, prosím pisnou, zdali jste v hotelu narazili na hady či jinou jednovatou havěť.

Díky
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
15.08.2017 21:02 62.197.243.***
Re: Hadi  

Jede letos nékdo od Eximu na pobyt a na safari?Napište.

Tomas K 08.06.2017 13:09

A co gekoni? Jsou tam? Je jich tam hodně?

Tana 06.10.2016 10:42
Re: Hadi Keňa  

Odpověď trochu pozdě, ale do příštího léta ještě čas ;-) Hada jsem v Keni neviděla ani na hotelu, ani na safari. Spali jsme ve stanu a přesto že tyhle dobrodružné noci mám vzhledem ke svému věku dááávno za sebou, bylo to v pohodě. Postýlka byla na nohách, moskytiera kolem a hajzlík se sprchou uvnitř, takže se nemuselo za tmy nikam přes dvorek ;-) Z hada bych si starosti nedělala. Ale v každém případě sebou vezmi tekutou moskytieru a nastříkaj kolem dokola stanu.

• Anonym (1)
Jitka 17.08.2016 20:09

.. a jsou tam v hotelích nějaké cedule nebo upozornění, co a jak dělat, když uvidíte hada?
Do Keni se chystáme příští léto na safari, už teď vím, že pro mně není nic takového, jako ubytování ve stanu a jsem se na to nejdřív těšila. Pěkně hotel na safari a nejlépe na kůlech.

Manžel byl loni v létě služebně v JAR, v chladném období, tak tam hadi nebyli. Ale všude v hotelu, v práci, na laboratořích, na všech dveřích byly cedule, co dělat, když uvidíte hada. A zaměstnanci toho zařízení z nich měli velký strach.
Zrovna včera dávali pořad v televizi Hadi ve městě, taky z JAR.
Zkušenosti s hady máme z Asie, manželovi vlezl jeden za krk v Thajsku a dalšího jsem viděla letos přímo na hotelovém lehátku, poprask vyvolal pěkný a pak zdrhnul do křoví.

Neregistrovaný uživatel
17.08.2016 19:21 217.75.223.***

Byla jsem také v Keni, v březnu 2016, hada jsem neviděla ani jednoho

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
15.07.2016 17:55 78.99.159.***
Hadi Keňa  

Nechci Vás strašit, ale Afrika a Keňa je plná hadů. Ale je rozhodující kde trávíte svou dovolenou. Na pláži hada nepotkáte ale na hranici pláž - porost už ano. Jsou jich plná křiviská. Tam se prostě nehrabte. Tam na Vás vystrčí hlavu něco podobného jako Philothamnus battersbyi, ale neberte to jako dogmu. Pobřeží je bezpečné, pokud nestrkáte nohy a ruce do křovin. Kousek od pobřeží už narazíte na mambu. A ta je taky všude. Průvodce na safari Vám sám řekne, že nemáte nikam chodit. Had nebude útočit, pokud budete respektovat bezpečnou vzdálenost, nechodit tiše a nemotat se tam, kde nemáte. Mambu najdete i klidně pod postelí v hotelu. Všichni Vám budou tvrdit, že ne, ale lžou. Hotel musí makat a vydělávat. No a venku v terénu? Plno všeho, tak že žádné sandálky, ale pevné vysoké a kožení botky (já mám rád vojenké kanady) a na kraťásky radši zapomeňte. Ale pořádné pevné z hrubého plátna ušité (nebo kožené) kalhoty, košile s dlouhým rukávem a pořádný klobouk na hlavu. Na parádu se tu vyprdňete. Oni tu nejsou jenom hadi, ale plno jiné kousavé havěti :) a také píchající a doslova trhající rostliny. Ale jinač je Keňa úžasná. Nepohoršujte se hudobou a nepovyšujte se nad nikoho. Dávat dárky je to nejhorší, ale "dát vydělat" je už jinačí. A tak i žebrající děcka nejdřív zaměstnejte ukazováním cesty na mapě a vysvětlování kde co je a co se jak jmenuje a až potom jim dejte ty bombóny. Lepší je pro ně ale kus oblečení a nebo pro jejich mámu (kterou taky "zaměstnáte" ) raději kukuřičnou mouku a něco na vaření. Jsou sice pro nás chudí, ale jsou hrdNeberte jim hrdost, dejte jim šanci pozvednout se.

mirra3 08.07.2011 11:11

Zdravím,v Keni jsme byli 2x (hotel Kenya Bay Beach)a hady jsem viděl jenom v Hallerovu parku (něco jako ZOO v Mombase). V okolí hotelu pobíhalo celkem dost ještěrek,ale na pokoji jsme žádnou neměli a nebyl žádný problém ani s komáry a jiným hmyzem. Úžasná dovolená,místní jsou ochotní a rád se tam zase vrátím

Macatova 07.07.2011 14:52

taky se chystám do Keni a tento dotaz by mě taky zajímal. Pokud má někdo nějakou informaci budu ráda když ji poskytnete.

Imetec 18.05.2011 18:59
Hadi  

Ahoj všem, chystám se na dovolenou do Keni.
Můžete mi, prosím pisnou, zdali jste v hotelu narazili na hady či jinou jednovatou havěť.

Díky

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu