A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

Doprava po národním parku

13.02.2007 19:41:30 | Jirik
Nevíte prosím někdo jak se jezdí po těch národních parcích? To se jezdí v nějakých džípech?

Nebo prostě normální auto? Není to nebezpečné, když třeba člověk potká nějakého slona? :)

Sorry za blbé otázky, ale docela by mě to zajímalo ... :).
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Arwen09
17.12.2007 19:07 85.70.125.***
RE  

Po parcích se jezdí buď v džípech nebo v minibusech ....a řidiči jsou tak zkušení že v případě napadení jsou schopni tuto situaci řešit ....

• Anonym (1)
  • Anonym (4)
martiina
15.08.2007 11:25 160.218.228.***
RE: Doprava v NP v Keni  

pomohl by mi někdo kdo byl již v Keni ( bez cestovky) zda se dá před parkem půjčit osobní auto(bez průvodce)na cca3-4dny? A jestli tyto mikrobusy jsou určené jen pro organizované zájezdy a nebo mají určené hodiny pro odjezdy s turistama bez svého auta?
děkuji
Martina

• Anonym (2)
beruna 02.07.2007 09:39
RE: RE: RE: RE: Doprava po národním parku  

Ahoj,my měli auto už z Nairobi i s masaj.průvodcem a kuchařem,jen pro nás.Byli jsme v Amboseli,jedině mě napadá se optat uvnitř parku v lodžích jsou tam asi 2-3,to je pro ty bohaté amíky.

• Anonym (1)
marme 29.06.2007 11:38
RE: RE: RE: Doprava po národním parku  

mám dotaz zda se dají před vstupem do parku půjčovat i auta ( bez průvodce ),nechci zkončit namačkaná někde v mikrobusu.Pojedeme do Keni v zimě 07/08 samozřejmě bez cestovky,jen s baťohem na zádech.Máme rádi nezávislost a proto bych preferovala si na pár dní půjčit nějaké auto před parkem a projet si co chceme nebo zastavit kde chceme atd.Ale bohužel nevím zda je takováto možnost k mání v parcích -Masai Mara,Tsavo,Amboseli atd.Po Keni budeme cestovat místní dopravou,takže bych si nerada půjčovala auto už někde v Mombase nebo Nairobi.. Díky za pomoc a i případné další rady a tipy !!!

• Anonym (1)
beruna 17.05.2007 10:38
RE: RE: Doprava po národním parku  

ahojky ja byla s rodinou v Keni i Tanzánii a to i pod stanem.S tím záchodem bych si hlavu nelámala,jsou tam kempy a pro /masňáky/lodže a tam jsou hajzlíky,jinak my v np Amboseli spali pod stanem,večer nám čmuchali u stanu hyeny,ráno jsme vyklepli boty a šli se vyprázdnit do trávy.Kadibudky tam ale byly.Horší to bylo večer nesmí se to přehnat s pivem pak to je do rána utrpení- v noci jsem radši nevylezla.Manžel byl odvážnější šel na to s čelovkou.

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
admin 16.03.2007 16:55
RE: RE: Doprava v NP v Keni  

Ahoj Lído,

moc by nám pomohlo, kdybys napsala na stránky recenzi hotelu, ve kterém jste bydleli :-) Popř. další tvoje zkušenosti s Keňou.

Hlavně to pomůže dalším lidem, kteří se do Keni teprve chystají a shání informace.

Stačí vyplnit tento formulár:
http://exotika.orbion.cz/kena/hotely/recenze/pridat/

Díky,
admin

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Lída J.
14.03.2007 22:44 85.71.104.***
RE: Doprava v NP v Keni  

My jsme teď přijeli z Keňi, moc se nám tam líbilo a jela bych znovu,ale na delší dobu na safari.

• Anonym (1)
JitkaB
09.03.2007 19:06 195.225.74.***
RE: Doprava po národním parku  

Mně by taky zajímala taková ryze praktická otázka..... při safari se nesmí vystupovat z auta, jak se to řeší s toaletami? Jsou nějaké přestávky? Naprostou většinu tekutin v horku člověk vypotí, ale změna stravy udělá své... Uvažujeme o Keni na příští jaro.

• Anonym (1)
  • Anonym (1)
Mysha
01.03.2007 15:10 195.22.53.***
zajimavi ridici  

Mimochodem abych taky trochu pripela do mlyna: nekdy je jizda safari vazne zajimava. Oficialne je samozrejme zakazane vyjizdet ze znacenych cest, ale pruvodci (ridici dzipu) se toho obcas nedrzi. V NP TSAVO nas jeden zavezl jednomu lvovi skoro pred cumak. je to vzruso, ale kdyz si clovek uvedomi, co to pak ma za nasledky a jak to nicic prirodu, dost hruza... ad sloni) zvirata jsou zvykla. ten lev se ani nehnul :))

• Anonym (1)
Ing. Jan Chaloupka
27.02.2007 22:57 81.19.35.***
RE: RE: Doprava v NP v Keni  

Ještě doplnění.Z automobilů se nesmí vystupovat. Všechna zvířata jsou na automobily zvyklá a tak vám klidně přejdou před autem. Provozní doba v NP je omezena na denní světlo. V NP je možno spát buď v kempech /oplocených/nebo tzv. lodge, což jsou ubytovací zařízení od typu chalupy po luxusní hotely.Všude jsou perfektní služby. Moskytiéry jsou samozřejmostí.
Foto NP Amboseli.

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu