A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

Bezpečnost

23.08.2007 10:37:05 | Jirka K.
Ahoj,
můžete mi někdo říct, z vlastních zkušeností, něco bližšího k bezpečnosti, resp. běžné i násilné kriminalitě v Keni? Na netu jsem hledal všemožné info o Keni a jako červená nit se všude táhlo neustále omílané téma "Kriminalita v Keni". Osobně (ovšem zatím poze jako teoretik) si myslím, že je to trochu víc nadsazené ;-) , protože jinak by se tak, nejen múj pobyt v Keni mohl omezit maximálně tak na výhled z hotelového okna a průjezd safari s ozbrojeným doprovodem. Je to tam vážně tak hrozné? Dětské gangy ve městech, ozbrojené přepadávání v turistických oblastech a parcích, jízda v autě po silnici a návštěva měst či turistických oblastí pouze ve skupině, atd. Chci tam jet s přítelkyní v polovině září.
Hezký den a díky všem za odpovědi.
Jirka.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
beruna 31.08.2007 15:37
RE: Bezpečnost  

Ahoj,my byli v Keni ,ubytovali nás v Nairobi v desátém patře,večer zavřeli mříže a ráno otevřeli,jinak nám řekli kam jít a které čtvrti se vyhnout,v Nairobi je to samí žebrák/hlavně děti/,večer nás kámoš který tam lítá tak 3x ročně vzal do místní putiky na pivko a vše v poho.Jinak jsme měli řidiče na safari spali ve stanu,když jsme šli na Kili tak jsme přejeli do Tanzánie do Aruši,spali jsme skoro na konci města,divná čtvrť,hotýlek/dá-li se to tak nazvat/za 5doláčů,zase mříže i na oknech.Nikdy se nám nic nestalo a procestovali jsme toho hodně.Přeji hezkou dovku AFRIKA je nádherná!

• Anonym (1)
Xena.p
23.08.2007 18:01 88.100.232.***
RE: Bezpečnost  

Ahoj, byla jsem v Keni v únoru a je pravda, že jsme prakticky z hot. komlexu vyšli jen do nejbližší směnárny. O kriminalitě se píše hodně, je prý vysoká ale nemáme s tím žádné zkušenosti a ani náš delegát nás ničím nestrašil.Je pravda, že když jsme se vraceli ze safari večer a projížděli v Mombase chudinskou čtvrtí, tak nás šofer upozornil, abychom si zavřali okénka mikrobusu aby nám na křižovatce někdo nesáhl do auta.Jinak to tam na tu vysokou kriminalitu vypadalo/v té čtvrti/Ozbrojená stráž na safari jezdí spíše k vůli zvěři, než k vůli lidem.Než jsme vyjei tak jsem četli průvodce a bylo to docela hrozné, ale nic z toho ne peprokázalo. Třeba jsem měli štěstí a věř že ho budete mít i Vy. Tak krásný pobyt a moc hezké zážitky. Stojí to za to.

• Anonym (1)
Jirka K.
23.08.2007 10:37 88.102.244.***
Bezpečnost  

Ahoj,
můžete mi někdo říct, z vlastních zkušeností, něco bližšího k bezpečnosti, resp. běžné i násilné kriminalitě v Keni? Na netu jsem hledal všemožné info o Keni a jako červená nit se všude táhlo neustále omílané téma "Kriminalita v Keni". Osobně (ovšem zatím poze jako teoretik) si myslím, že je to trochu víc nadsazené ;-) , protože jinak by se tak, nejen múj pobyt v Keni mohl omezit maximálně tak na výhled z hotelového okna a průjezd safari s ozbrojeným doprovodem. Je to tam vážně tak hrozné? Dětské gangy ve městech, ozbrojené přepadávání v turistických oblastech a parcích, jízda v autě po silnici a návštěva měst či turistických oblastí pouze ve skupině, atd. Chci tam jet s přítelkyní v polovině září.
Hezký den a díky všem za odpovědi.
Jirka.

• Anonym (2)
  • Anonym (3)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu