A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

aktuální situace

09.01.2008 16:24:49 | sandra61
sandra61
Nevrátil jste se někdo v současné době z Keni? Za měsíc máme jet, z místa jsou informace, že se až tak moc neděje, ale naše sdělovací prostředky šíří poplachy. Nechci jen ležet na pláži, ale taky jet na safari, tak sháním zodpovědné informace od člověka, který tam skutečně byl. Díky
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Pecanek 17.03.2008 14:48
Aktualne  

Ahoj. Prave jsem se vratil z putovani po Keni, Tanzanii a Zanzibaru. Kena zda se byt relativne klidna, i kdyz jsme byli svedky likvidace majetku lidi z jinych kmenu (ale zadne nasili vuci lidem) - mesto Nanyuki (Mt.Kenya). Oblast lake Naivasha - klid, totez plati i v okoli centra pro uprchliky (OSN stanove centrum). Nairobi klidne, v okoli parlamentu posilene policejni i vojenske oddily. Okoli Nairobi: policejni kontroly, vojenske hlidky. Petr

• Anonym (1)
duskar 13.03.2008 16:14
RE: RE: RE: RE: Aktuálně  

to každopádně, nějak to dopadne :) i když jestli je člověk strašpytel a měl by zkaženou dovču neustálou obavou o své zdraví, tak ať si radši zobá:)

Darkeye
13.03.2008 15:30 88.103.118.***
RE: RE: RE: Aktuálně  

ok, diky za info, taktez se priklanime k tomuto nazoru po precteni nekolika diskuzi, tak uvidime - ono to uz nejak dopadne:-)

duskar 13.03.2008 12:20
RE: RE: Aktuálně  

názory se různí, tamní doktor si při exurzi nemocnice klepal na hlavu, že nebereme antimalarika (malárie ve vesnici byl nejčastější důvod návštěvy lékaře,pokud jsem správně porozuměla :-D ), ale já si myslím, že je to zbytečná chemie do těla. pokud se tedy člověk zdržuje v turistických oblastech a netráví měsíc v buši. inkubační doba je stejně tak 7 dnů, to se většinou stihneš vrátit do čech, tady stačí přiznat, žes byl v keni a hned tě vyléčí :)..nechci to zlehčovat, ale my nic nebrali (nejsme ani očkovaní proti žloutence atd.), byli jsme dva dny na safari a volně se pohybovali po vesnici...a nic se nám nestalo. tedy pravda je, že jsme trochu podlehli a na safari si koupili repelent, večer nás komáři sice otravovali, ale nechtělo se nám zajít na pokoj, takže jsme pár štípanců přežili i bez repelentu :)

duskar 13.03.2008 12:14
RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Aktuální Keňa  

:) já si stěžuju, že z vídně jsou zájezdy dražší třeba o 7 tisíc na osobu, takže "musíme" létat z německa, konkrétně z frankfurtu, a to už trochu z ruky je. vídeň by samozřejmě byla ideální.
jinak já šnorchlista nejsem,takže ti neporadím, ale myslím, že kolem hotelu nic moc, i když pár nadšenců jsem zahlédla. ten přístup vypadal nic moc bezpečně(teda mě znavilo i těch 400m, než se vůbec k útesu došlo :-D ), já bych se teda bála, že mě první vlna nahodí zpět na útes. nicméně se jako všude pořádaly výlety na pro šnorchlování lepší místa.

Darkeye
13.03.2008 09:36 88.103.118.***
RE: Aktuálně  

ahoj vsem. Mame naplanovanou cestu cca za 14 a krom situace by me zajimaly zkusenosti tech co byli na pobrezi a na nejakem safari co se tyce malarie a jeji prevence. Doktori nejak nejsou sto se shodnout zda brat po cely pobyt nebo jen na safari. Nekdo tvrdi ze staci B1 + repelent. Diky za nazory

limach 12.03.2008 17:52
RE: RE: RE: RE: RE: RE: Aktuální Keňa  

to duskar: teda ještě jsem neslyšel nikoho z Brna, aby si povzdechl, že to má do Vídně daleko... Já to mám ještě skoro o hodinu dál a i do Prahy mi to často trvá dýl... :-P

P.S.: jaký byl u hotelu přístup ke korálové hraně na šnorchlování? Šnorchluje se tam vůbec?

duskar 11.03.2008 08:58
RE: RE: RE: RE: RE: Aktuální Keňa  

no dobrá, budiž ti odpuštěno:) limach je taky ženskej nick a nenaletěla jsem:)myslím, že nejen bucher, ale v podtatě skoro všechny německý cestovky jsou super...ještě by mohly létat z vídně za menší peníz...6hodin v autě přeci jen nic moc :-?

limach 10.03.2008 18:43
RE: RE: RE: RE: Aktuální Keňa  

Ježíš, promiň, stydím se a omlouvám, ale já se asi koukal .... no nevím kam, ten nick je spíš mužského rodu a to mě zmátlo, už registruju 8-O :-D Každopádně díky za info, Bucher je klasika super na lasty...

duskar 10.03.2008 14:54
RE: RE: RE: Aktuální Keňa  

jo a za 3) to na te fotce vypadam fakt jak chlap? :-? :-P jsem TA DUSKAR :-D

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu