A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Keňa - Diskuze

Původní dotaz

Adopce na dálku

16.01.2009 10:37:53 | pemo
pemo
Zdravim

jen se chci zeptat , zda v teto zemi neadoptoval nekdo nejake dite na dalku.

Ja jsem se totiz rozhodla, ze udelam dobry skutek a nasla jsem na jednech inter. strankach deticky, ktere jde takto podporavat , aby mohli chodit do skoly.

Preji pekny den ;-)
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Jitka 28.05.2016 11:58
Negativní zkušenost  

Následující řádky se mi nebudou psát lehce...

Před několika lety jsme adoptovali na dálku z Keni přes Humanisty narovinu, níž najdete ode mně pár příspěvků.

Poskytli jsme jí finance na ukončení základní školy, absolvovala střední školu, pak se hlásila na vysokou školu. S manželem jsme do toho šli s tím, že když jsme do tohoto projektu vstoupili, tak ji budeme na škole podporovat tak dloho, dokud bude studovat.

Loni někdy v létě 2015 jsme dostali dopis s fotkou a informaci, že vysvědčení nebylo přiloženo, protože některé děti odjeli na letní prázdniny a nedonesli do centra včas vysvědčení.
Stane se...

Na podzim 2015 přišel dopis s fotkou, kde naše adoptivní dcera píše, že byla vyloučena ze školy, opustila večer areál, šla na diskotéku a ředitel ji vyrazil.
S manželem se nám to nezdálo, kvůli jednomu pochybení hned vyloučení ze školy .. ale asi to tam tak funguje..

Nyní v březnu 2016 přišel dopis, že naše adoptivní dcera opět opustila další školu, protože měla problém s proplacením šeku (sáhodlouze to vysvětlovala, byly nějaké nepokoje, pak došlo k nerozumění), na základě kterého by byla připuštěna ke zkouškám. Šek proplacen ve výsledku nebyl, holku vyhodili.

A to už jsme s manželem napsali na centrum Humanistů několik dotazů, jeden z nich byl, na které škole právě studuje naše adoptivní dcera.
Dvě měsíce trvalo, než jsem dostala odpověď.

Naše adoptivní dcera byla vyloučena ze školy už v SRPNU 2014. Od SRPNA 2014 nás nikdo neinformoval, až když jsem se v březnu 2016 sama zeptala.

Kdyby nás z centra adopce kontaktovali někdy na podzim 2014, napsali nám, že se naše holka dopustila toho a toho a je na nás, zda ji dáme šanci a budeme jí platit dál (s tím, že kdyby se třeba dál nemínila vzdělávat, tak nám peníze vrátí) nebo zda nechceme raději adoptovat jiné dítě, které by si té školy víc vážilo, tak bychom to brali jako fér návrh. Pomalu dva roky nám to ale tajili, je to velmi nesolidní.

Na tu naši bývalou africkou holku se zlobit nemůžu, sama mám děti v jejím věku, navíc je mi jasné, že to tam nefunguje jak u nás. Na co se ale zlobím, tak na to, že selhal systém koordinátorů v Keni, selhal systém v Čechách. Důvod, proč jsme nebyli včas informováni o jejím vyloučení ze školy a i tak nám nadále chodily připomínky dalších plateb, tak ten si můžu jen domýšlet.

Po této zkušenosti jsem od smlouvy odstoupila, nechala jsem si vrátit peníze, které jsem jí platila na to vysokoškolské studium a víc bych do podobného projektu nešla. Ztratila jsem důvěru.

Po té, co jsem odeslala na centrum odstoupení od smlouvy, tak jsem měla telefonát s paní ředitelkou, zakladatelkou projektu. Leccos jsme si vysvětlily, ale už to nezměnilo náš pohled na adopci na dálku. A ty peníze mi vrátili obratem, bez jakéhokoli prodlení.

• Anonym (1)
Lenka
17.03.2015 07:35 91.221.212.***
Diplomová práce  

Dobrý den,

našel by se zde rodič, který má dítě adoptované na dálku? Ráda bych s ním uskutečnila rozhovor k diplomové práci.

Moc děkuju

• Anonym (1)
Jitka 29.10.2009 15:54
RE: keňa reakce na dotaz  

Dostali jsme možnost zaplatit adoptovanému dítěti zdravotní pojištění, v rámci toho byla provedena i zdravotní prohlídka. Mám radost, holka je zdravá, není HIV pozitivní a ani jinak nemocná. Kéž by jí to vydrželo.

ferdyš 14.08.2009 22:03
keňa reakce na dotaz  

:-D vím o jedné osobě. tak třeba se ozvi. v Keni je náramně, ale lidé se mají hodně zle, jenže i v jných zemích kde jsem byl to je zlé. na srí lance je krásně, ale po tsunami je hodně špatně....

• Anonym (6)
  • Anonym (1)
ferdyš 08.08.2009 21:20
REAKCE NA ADOPCI  

:-D zdravím všechna fajn lidi,i já se připojuji k diskusi, která je nějak mimo dění všech jiných debat. :-( pokusím se jí uveřejnit trošku tam, kde chodí možná více lidí. Podívejte se do debaty "Volné téma na Egapt", snad se domluvíme více. Jinak mi třeba napište SZ. Já vám určitě napíšu. Nebo se mrkněte ke mě na profil. Moc Vás zdraví Ferdyš z Beskyd. :-P

• Anonym (2)
Jitka 23.04.2009 20:58
RE: RE: RE: RE: RE: Adopce na dálku  

pemo - promiň, dlouho jsem se neozvala, fotky naskenuji a dám si je na profil. Já se přiznám - pokud se jedná o peníze, tak příkaz v bance mám vyplněný hned, ale balíček je nad moje síly.... max. kilo, tohle jo, tohle ne, tohle by se rozteklo, tohle se nesmí a pak to ještě vyplnit na kartičku kvůli clu.... ale polepším se a konečně to odešlu.

• Anonym (2)
  • Anonym (9)
pemo 25.03.2009 12:34
RE: RE: RE: RE: Adopce na dálku  

Jej tak to je krasne a jak dlouho ji mate???Vidis jak je svet maly..posli me fotky na email..a ja ti tez poslu nasi male princeznicky...ted jsme ji posilali balicek, tak doufam, ze dojde :-(

• Anonym (1)
Jitka 20.03.2009 15:44
RE: RE: RE: Adopce na dálku  

A ta naše je taky Beril, je z Mombassy, učí se dobře (ale nemohla chodit dlouho do školy, tak dohání učivo) a je jí 14 roků.

• Anonym (4)
pemo 20.03.2009 13:28
RE: RE: Adopce na dálku  

JO a jak se jmenuje..mi mame taky z Keni....holcicku je ji 7 ket a jmenuje se Beriil???A co to tvajo...kdyz tak me muses pinout¨, kdyz budes chtit?? ;-)

• Anonym (8)
  • Anonym (8)
Jitka 17.03.2009 17:16
RE: Adopce na dálku  

pemo - Tvůj odkaz jsem našla až teď.... máme holku z Keni, adoptovali jsme ji na dálku přes www.adopceafrika.cz

• Anonym (4)
  • Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu